Vskutku univerzální pomocník do kuchyně, to je tyčový mixér

Přidat na Seznam.cz

Rozmixuje ovoce, polévku, omáčku, dip, zeleninové pyré i sorbet. A skutečný kabrňák si poradí i se semínky, ořechy a ledem. Nevěříte? Tak ho vyzkoušejte a uvidíte!

Psal se rok 1950, kdy tento šikovný přenosný kuchyňský pomocník spatřil světlo světa. Poděkovat za to můžeme Švýcarovi Rogeru Perrinjaquetovi, který světu dal přístroj s názvem battre et mixer (šlehač a mixér). Jeho myšlenka byla jednoduchá – vymyslet přenosné zařízení, s nímž bude možné pracovat přímo v hrnci. Výsledek předčil i jeho očekávání. 

Seká, krájí, strouhá i rozmělňuje

Od té doby ale uplynulo hodně vody. Zatímco původní model “pouze” šlehal a mixoval, ty současné nejmodernější umožňují proměnit ty nejodolnější ingredience v ta nejlahodnější kulinářská díla. Například tyčový mixér Braun mixuje, seká, krájí, strouhá i rozmělňuje. Záleží na tom, který z bohaté nabídky praktického příslušenství v podobě různých nástavců zrovna použijete.

Bohatá škála příslušenství

Klasická mixovací noha s jedinečnou technologií Active blade bez větší námahy rychle rozmixuje i ty nejtvrdší ingredience včetně ledu. Jemný koktejl k snídani či krémová polévka k večeři bude na stole během pár vteřin. Stejně rychle je však tento ruční mixér schopen sekat a drtit. Cibuli, bylinky, maso i tvrdý sýr.

Krájí na kostičky

Hračkou ale může být i příprava ovocného či zeleninového salátu. Už nebudete ztrácet čas nekonečným krájením několika druhů ovoce a zeleniny na kostičky. Jednoduše tuto práci svěříte šikovnému kostičkovači. A pokud se před hosty budete chtít blýsknout perfektní bramborovou kaší, postačí, když ke svému mixéru připojíte nástavec na pyré. 

Jak na to?

Není to nic složitého. Jednotlivé ingredience, ať již na omáčku, dip, či pyré vložíte do nádoby, do ní ponoříte tyčový mixér, zmáčknete tlačítko a zbytek necháte na něm. Pracuje precizně a rychle. Po pár sekundách je hotovo a můžete servírovat. Dobrou chuť!