Výběr sedací soupravy dle potahového materiálu: Jakým produktům dát přednost?

Přidat na Seznam.cz

V žádné pořádné domácnosti by její majitelé neměli zapomínat na umístění sedací soupravy, ideálně v obývacím pokoji. Sedačka vám poskytne perfektní zázemí pro odpočinek po náročném pracovním dnu, zároveň však může posloužit pro usazení případných návštěv. K tomu je ale zapotřebí, aby byla dostatečně reprezentativní. Důležitým předpokladem k tomu je kvalitní potah. Jaké možnosti v tomto směru nabízejí tuzemské obchody?

Levné sedačky

Pokud za sedací soupravu nechcete utrácet zbytečně moc peněz, je nejlepším řešením sáhnout po modelech s látkovými potahy. Klasiku představuje hlavně bavlněný potah, u něhož ale musíte počítat s tím, že nevydrží příliš dlouho. Stabilnějším potahovým materiálem, který se z hlediska cen v porovnání s bavlnou nijak neodlišuje, je mikrovlákno. Tato textilie má výrazně delší životnost, navíc působí luxusnějším dojmem. Alternativou je dále kupříkladu mikroplyš. Skládá se z přírodní bavlny a umělého polyesteru. Tato kombinace zajišťuje poměrně vysokou odolnost vůči poškození, navíc se vcelku snadno udržuje v čistotě, což oceníte zejména tehdy, máte-li doma menší děti.

Luxus v podobě kůže

Pakliže vám nevadí vyšší pořizovací náklady, rozhodně je dobré uvažovat nad nákupem kožené sedací soupravy. Přírodní kůže je příjemná na dotyk, má velmi dlouhou životnost, aniž by postupem času ztrácela svoji barvu. Ani péče o koženou sedací soupravu vám nezabere příliš času, relativně snadno se z ní dají odstranit různé fleky od jídel a pití, nesmějí ovšem moc zaschnout. Kůže také příjemně voní.

Výběr kožených sedaček a dalších druhů nabízí prodejna nábytku Praha Čestlice. Najdete v ní rozmanitou škálu produktů v levných i luxusních variantách, takže si na své přijde prakticky každý zájemce.