Vybíráme matraci

Přidat na Seznam.cz

Jaká matrace je nejlepší? Samozřejmě že ta, která vám nejvíce vyhovuje!

Špatně spíte? Nadměrně se potíte nebo se ráno probouzíte jako rozlámaní? Problém může být ve vaší matraci. 

Kdy je matrace zralá na výměnu? 

Když vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje, je proleželá, potrhaná, více než desetiletá, nebo vás do zad tlačí její vyčnívající pružiny. Taková matrace stoprocentně patří do sběrného dvora. A nahradit by ji měla matrace nová a plně vyhovující vašim potřebám. A ty mohou být různé. 

Co člověk, to jiná matrace

Tak jako každý jsme jiný – jeden je štíhlý, druhý plnoštíhlý, jeden alergik, druhého sužují bolesti zad – tak i každý potřebuje jinou matraci. Tu je tedy třeba vybírat především s přihlédnutím k vašim potřebám. Základním parametrem při výběru matrace by měla být její tvrdost neboli tuhost. 

Jakou tuhost? 

Zde se jedná o velmi individuální záležitost. Někdo zkrátka preferuje matrace tvrdší, jiný měkčí. Obecně se dá říci, že čím lehčí člověk je, tím by měl spát na měkčí matraci. Lehkým jedincům a dětem tak často vyhovují matrace měkké, zatímco těm těžším matrace tvrdé. Není to ovšem pravidlem. Jsou i lidé, kteří do určitého věku upřednostňovali matrace měkčí. Na stará kolena si ale více odpočinou spíše na matraci tvrdé, a to i když si celý život udržují stejnou váhu. 

Správnou matrací ke zdraví

Dalším parametrem při výběru matrace je její typ. Například zdravotní matrace vás mohou zbavit bolestí zad, kloubů i hlavy. Sázkou na jistotu v tomto ohledu jsou matrace ortopedické, které tělu poskytují dostatečnou oporu zad. Na trhu ale najdete i speciální matrace pro alergiky. 

Matrace personalizované 

Hitem současné doby ale jsou matrace personalizované, které najdete například v portfoliu značky Dormeo. Ta svým zákazníkům nabízí možnost vytvořit si svou vlastní matraci ve speciální aplikaci. Značka totiž vyvinula speciální spánkový algoritmus DNA a technologii Octaspring® umožňující nakonfigurování si parametrů matrace přesně odpovídající tvaru vašeho těla a spánkovým preferencím. Jeden by řekl pohádka dáleké budoucnosti, v Dormeo ale říkají; ryzí současnost. To rozhodně stojí za vyzkoušení, nemyslíte?