Zimní rozkoše aneb pět tipů pro rychlé rozpálení 

Přidat na Seznam.cz

Ačkoli má zima pro mnohé lidi to pravé romantické kouzlo, fakt je ten, že chlad zimních měsíců se zvenčí vkrádá i do našich ložnic. Že zima negativně ovlivňuje náš milostný život, to potvrzují nejen statistiky, ale i sami sexuologové.  

Zimní bolehlav

Podle posledních průzkumů zaměřených na četnost pohlavního styku během zimních měsíců právě v tomto období rapidně klesá zájem o sex. Viníků je hned několik. Menší míra slunečního záření, brzká tma, ale třeba i nevlídné počasí a horší životospráva, to vše se propisuje do úbytku energie a následné nechuti a nezájmu o intimnosti jakéhokoli druhu. Statistiky potvrzují, že zejména ženy, které jsou konstitučně stavěné jinak než muži, mají mnohem nižší libido a sexuální apetit než například v letních měsících. Muži proto právě v zimě mnohem více než kdy jindy často slýchávají tu typickou výmluvu „Dnes ne, bolí mě hlava!“

Plesová sezona aktivuje spící libido 

I přes to, že se vědci a sexuologové shodují na tom, že nižší teploty a kratší dny mohou negativně ovlivnit naši fyzickou i psychickou kondici, neznamená to, že vášeň v zimních měsících mizí úplně. Typickým příkladem, kdy libido a chuť na sex roste, jsou měsíc prosinec a následující měsíce plesové sezony. „Právě v prosinci zaznamenáváme výrazný zájem o erotické pomůcky. Jednak je hledají muži i ženy jako peprný vánoční dárek, a za druhé si obě pohlaví uvědomují, že právě v zimě je možné využít čas dlouhých večerů k novým experimentům a vyzkoušet různé erotické pomůcky, které by je v ložnici povzbudily,“ říká Jan Adamica, majitel sexshopu e-kondomy.cz.

Sexem ku zdraví 

I když zimní měsíce sexuálním radovánkám příliš nenahrávají, důležité je milostný život neopomíjet. A to z jednoho zvlášť závažného důvodu – totiž z pohledu zdraví. Existuje studie, kterou s dobrovolníky uskutečnila univerzita v Bristolu, která potvrzuje, že zejména v zimě je důležité mít pravidelný orgasmus. Ten u mužů přirozeně zvyšuje hladinu testosteronu, u žen naopak dokáže v mozku „vypnout“ centrum úzkosti a strachu. Tím se podílí na lepší náladě a současně zvyšuje i chuť na další sex. Tato studie současně partnerům doporučuje mít v zimě sex alespoň třikrát týdně v délce minimálně 20 minut. Díky tomu se přirozeně posiluje kardiovaskulární systém, dochází k metabolismu tuků a upravuje se hladina cholesterolu a současně s tím se povzbuzuje i imunitní systém. 

Jak v zimě povzbudit utlumené libido?

A tak i přes to, že zimní období může mít vliv na náš fyzický stav a náladu, existuje několik způsobů, jak chuť na sex povzbudit. Odborníci často doporučují pravidelnou fyzickou aktivitu, zdravou stravu a dostatek spánku. To vše totiž do jisté míry může ovlivnit hormonální rovnováhu, která je spojena se sexuálním apetitem. A jaké další tipy můžou dobře zafungovat?

  • Společná koupel a masáž

Zkuste vsadit na romantickou náladu – horká koupel s pěnou a následná erotická masáž s použitím aromatických olejů či masážních přístrojů mohou dobře navodit tu správnou atmosféru. „Pro tyto účely jsou velice oblíbené masážní strojky. Existuje jich celá řada – jsou takové, které mají více masážních hlavic a jsou určeny jak pro masáž intimních partií, tak pro masáž celého těla, nebo čistě jen pro masáž intimních partií. Ty většinou mají několik stupňů intenzity pulsování a síly vibrací. Mnohé z dam pak potvrzují, že s jejich použitím zažívají mnohem intenzivnější orgasmus,“ říká Jan Adamica, majitel sexshopu e-kondomy.cz. 

Zdroj: e-kondomy.cz

Tip: LELO Smart Wand 2 je masážní přístroj určený pro bezkonkurenční erotickou relaxaci. Je v něm ukryta koncentrovaná síla deseti různých vibračních programů, které dokážou uvolnit i to největší napětí a přinést tak vytouženou radost a dokonalé sexuální uspokojení. Silná baterie zaručí dlouhé hodiny intenzivní intimní masáže, kterou je možné si užít i pod vodou. Navíc potěší hladký prémiový silikon, který je extra měkký. LELO Smart Wand 2 je k dostání v internetovém obchodě e-kondomy.cz za 4 395 Kč. Doručováno v  diskrétním balení.

  • Láska prochází žaludkem

Léty prověřené pravidlo, které funguje. Dobrá večeře, svíčky, víno – ideálně šumivé, které má afrodiziakální účinky, i to může navodit tu pravou intimní atmosféru. Vsadit můžete i na romantický film, případně pro odvážnější můžete pustit něco z televizního kanálu pro dospělé. 

  • Společně strávený čas

Zajděte společně do kina, na koncert nebo si najděte jiného společného koníčka, který může posílit vzájemnou blízkost. A také nezapomínejte na fakt, že otevřená komunikace o svých potřebách a fantaziích může také vést k lepšímu sexuálnímu souznění.