Zlato je sázkou na jistotu. Jak vyrostla jeho hodnota v posledních letech? 

Přidat na Seznam.cz

Investujete? Pak pravděpodobně přemýšlíte nad tím, jakými šikovnými způsoby rozšířit své portfolio. Pokud nechcete zbytečně riskovat, rozhodně se spoléhejte na ověřené a konzervativní příležitosti. Jasným příkladem je třeba zlato. V čem je výhodné a proč právě tento drahý kov? 

Stovky procent v průběhu let 

Možná se sami sebe ptáte, proč zrovna investiční zlato? Odpovědí jsou všechny dostupné grafy, které poukazují na vývoj jeho hodnoty v průběhu let. Za posledních deset let vzrostla jeho cena o 62 %. Vezmeme-li v potaz období 18 let, bavíme se dokonce o 385 %. 

Nejedná se jen o jakési náhody. Tento drahý kov je již po generace přece jen známý díky své schopnosti uchovávat hodnotu. To platí napříč ekonomickým růstům, katastrofám i všem dalším jevům. 

Zlato však skýtá ještě jednu velmi zajímavou výhodu – nevztahuje se na něj DPH. Přesně proto si jej nenechává ujít většina konzervativních investorů. 

Jaké zlato se vyplatí? 

Kouzlo úspěchu samozřejmě netkví v tom, že si jen tak pořídíte zlato v náhodné podobě a jste za vodou. Musíte zvolit správnou formu. Řeč je o certifikovaných slitcích, na nichž najdete označení pravosti. 

Takové pochází přímo ze Švýcarska, přičemž mají patentované označení v podobě nezaměnitelného hologramu. V naší zemi (i na Slovensku) si je lze koupit u známých obchodníků ze společnosti Zlatovna. Ti se specializují na zlaté slitky, investiční mince, stejně jako stříbrné slitky a mince. 

Nemusíte přitom investovat stovky tisíc, jak si mnozí nezkušení jedinci myslí. Bohatě vám postačí, když si několikrát do roka pořídíte malý slitek, který stojí 1 680 Kč. Takový postup pěkně rozšíří vaše portfolio a z dlouhodobého hlediska rozhodně zhodnotí vložené finance. Mrkněte na internetové stránky pod vloženým odkazem a uvidíte sami.