Způsoby, jak využít viskózový úplet: Šití rozmanitého oblečení

Přidat na Seznam.cz

Viskóza je přírodní vlákno, tato látka je velmi příjemná na dotyk a oblíbená je zejména na léto. Úplet většinou kombinuje viskózu s elastanem či lnem pro ještě lepší vlastnosti. Hodí se pro šití různých kousků, zpracování je přitom jednoduché.

Rozmanité šití

Viskózový úplet je velmi jemný a pružný, oblečení z něj je proto velmi pohodlné. Látka přirozeně plihne, na těle tak vypadá skvěle. Oblíbená je zejména pro letní kousky, jelikož má chladivý efekt. Díky tomu je ideální pro šití různých šatů – ať už chcete rozevlátý styl k vodě nebo elegantní šaty do práce či do města. Hodí se i pro výrobu různých halenek, kromě toho si z ní můžete ušít vzdušné letní kalhoty. Díky tomu, jak je látka příjemná, bývá využívána i pro výrobu spodního prádla.

Péče o látku

Viskózový úplet se může lehce srazit, proto je dobré ho před šitím vyprat. Někdy se může lehce srazit i po druhém praní. Ideální je prát na 30-40 °C. Kvalitní úplety můžete sušit i v sušičce. Je však třeba počítat s tím, že některé látky se mohou ještě více srazit a jejich životnost se snižuje. Jistější je proto sušit je na vzduchu. Je důležité tkaninu pečlivě vyrovnat při sušení, aby nebyla zmačkaná. Nesnažte se ale látku natáhnout, mohla by se vytahat a střih by pak nebyl ideální.

Proč zvolit viskózu

Pokud hledáte látku, se kterou se vám bude dobře šít, pak je viskózový úplet ideální volbou. Netřepí se, takže máte méně práce. Díky tomu, že je pružný, je lehčí vyrobit kousky, které skvěle padnou. Látka se totiž přizpůsobí. Je tak pohodlná na nošení. Navíc nepotřebuje žádnou speciální péči, můžete ji prát s ostatním oblečením. Na výběr máte z mnoha různých barev a vzorů, to pravé najdete na Bubulakovo.

Viskóza nabízí skvělé vlastnosti a hodí se pro šití různého oblečení. Kousky si zamilujete díky komfortu – pružnost a jemnost jsou ideální i pro každodenní nošení.