Permanentní make-up obočí: Která ze tří metod je pro vás ta pravá?

Přidat na Seznam.cz


Chcete mít trvale plnější a tvarované obočí? Pak se můžete rozhodnout pro jednu z těchto tří metod permanentního make-upu, píše portál Glamour.

Když se řekne permanentní make-up, okamžitě se vám vybaví osmdesátky a čárky nad očima, které nemají s přirozeným obočím vůbec nic společného? Pak jste si zapamatovali jen negativní příklady, protože ve skutečnosti má mnoho žen obočí trvale zkrášlené. Mezitím přísahají milovníci krásy na jiné metody než na klasické tetování obočí, které jsou známé zejména díky přirozeným výsledkům.

Jak funguje permanentní make-up obočí?

Všechny metody permanentního make-upu od rtů po obočí mají společné to, že barva se nanáší pod kůži. Vzhledem k tomu, že výsledek trvá dlouho, měli byste navštívit kosmetické studio, abyste byli předem dobře informováni a seznámeni s možnými riziky.

Jakmile se rozhodnete pro studio, můžete začít. Pigmentace zpravidla začíná mapováním obočí, při kterém se podrobně probere a zaznamená požadovaný tvar. Zde by se neměly používat šablony, lékař by měl spíše zohlednit individuální tvar obočí a obličeje. Před zahájením tetování se aplikuje anestetická mast, aby se minimalizovala bolest obočí. Poté začne odbornice pracovat s tetovacím přístrojem.

V následující části se dočtete o postupech, rozdílech, výhodách a nevýhodách jednotlivých technik a o tom, která z nich je pro vás nejvhodnější.

K dispozici jsou tyto 3 metody:

  • tetování obočí
    Technika tetování spočívá v použití speciálního zařízení pro permanentní make-up a nanášení barvy na velkou plochu.
  • microblading
    Při microbladingu se barva nanáší ručně pomocí jemných čepelí, které napodobují jednotlivé chloupky.
  • nanoblading
    Nanoblading je zcela nová technika, kterou lze popsat jako směs microbladingu a tetování obočí. Výsledky ošetření vypadají velmi přirozeně.

Výhody permanentního make-upu obočí

Permanentní make-up obočí má jednu nespornou výhodu: Ráno se probudíte s upraveným obočím a už se nemusíte starat o jeho líčení. Nový tvar se skvěle drží i v bazénu, sauně, vlastně ve všech situacích. Další výhoda je, že tetování nebo microblading mohou nahradit ztracené chloupky po nemoci nebo s přibývajícím věkem.

Jak dlouho vydrží permanentní make-up obočí?

Trvanlivost je zpravidla u všech tří metod velmi podobná. Vzhledem k tomu, že barevné pigmenty jsou na rozdíl od skutečného tetování nanášeny pouze na pokožku, nevydrží navždy, ale po dvou až čtyřech letech opět vyblednou, protože kůže se neustále obnovuje. Proto jsou nutná dvě až tři sezení, dokud není barva dostatečně intenzivní.

Jak dlouho pigmentace skutečně vydrží, závisí na vašem životním stylu, typu pleti a její obnově. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, tetování nebo microblading lze teoreticky vrátit zpět. Je to však velmi nákladné, protože je třeba provést několik laserových ošetření.

Rizika

Obecně je vždy možné, že odborník namaluje špatný tvar nebo jednoduše nezná techniku dostatečně dobře. Po krátké době se mohou objevit záněty, kožní uzlíky, jizvy a infekce. Může se také objevit alergická reakce na barvu. Často se do směsi přidává oxid železitý, který se při ošetření magnetickou rezonancí silně zahřívá.

Zdroj: Glamour