Červená rtěnka je sexy! 6 tipů, jak ji správně nosit

Přidat na Seznam.cz

Ačkoli existují rtěnky v mnoha barvách, červená je odstín, ke kterému se budete vracet po celý život. Červené rty dodají každému outfitu okamžitý sex-appeal, jsou nadčasové a představují výraznou a nezbytnou součást kosmetické taštičky, která by neměla chybět žádné ženě. Ve skutečnosti však může červená rtěnka někdy působit až příliš, zejména ve dne, nebo může snadno vypadat nehezky. I když vás toto může od červených rtů odradit, jde bezesporu o elegantní a nadčasové líčení, které si zaslouží místo ve vašem repertoáru.

Zajímá vás, jak nejlépe nanést červenou rtěnku, abyste vypadala bezchybně? Projdeme si naše nejlepší pravidla krásy, která vám pomohou zdokonalit červené rty na celý život. Zde se dozvíte, jak nosit červenou rtěnku jako profesionálka…

Přemýšlejte o zbytku svého make-upu

Můžete nosit červené rty a růžovou tvářenku? My říkáme ano, pokud je tvářenka použita jako přirozený ruměnec: myslete na dokonale růžové tváře, červené rty a kočičí oční linky.

Linky na rty nejsou vaším nepřítelem

Pryč jsou doby, kdy se nám barva na rty stírala a zůstávala nám po ní taková ta linka z 80. let… Použijte červenou konturovací tužku na rty, ale pro větší výdrž a klid na duši ji obarvěte na celý ret, než nanesete vrstvu matné rtěnky.

Nechte mluvit své rty

Pokud se jedná o denní líčení, nechte líčení očí jednoduché. Kouřové oči a červené rty jsou výrazné, takže si je raději nechte na večer. Klasické pravidlo má svůj důvod.

Nezapomeňte na celý svůj vzhled

Přemýšlejte o tom, co máte na sobě. A to včetně doplňků. Často výrazné červené rty mohou být dokonalým oživením celočerného outfitu a skvělým vyjádřením, pokud nemáte nalíčené oči. Pokud máte na sobě červenou, zkuste ji lehce zkombinovat s jiným tónem, pokud nechcete vypadat příliš sladěně.

Červené rty nemusí být vždy výrazné

Chcete-li získat jemnější a přirozenější barvu, naneste nejprve balzám a poté přidejte rtěnku poklepáváním prstem, začněte uprostřed a rozetřete směrem ven – vytvoříte tak spíše obarvený vzhled rtů.

Důležitá je také textura

Pokud se obáváte nosit červenou, vyzkoušejte čistou texturu, než se rozhodnete pro odvážnější matnou rtěnku: působí méně zavazujícím dojmem, protože matné varianty jsou výraznější.