Co očekávat od zvětšení prsou a s jakými riziky se můžete setkat. Připravit se musíte i psychicky

Přidat na Seznam.cz

Pro většinu žen přináší zvětšení prsou mnoho změn. Přesto byste měli mít realistická očekávání ohledně výsledku procedury. Před operací prsou vám bude hlavou proudit mnoho otázek. Na ty nejčastější z nich vám odpovíme, zároveň zjistíte, jaká jsou nejčastější rizika a na co si dát před zákrokem pozor.

Zvětšení prsou je sice fyzická změna, připravit se ale musíte i psychicky

Jsou lidé, kteří vaše rozhodnutí nepochopí. I přesto, že je dnes plastická operace tak dostupná a běžná, mnozí možná budou kroutit hlavou nad vaším rozhodnutím. Snažte se být kolem lidí, kteří vás podporují a respektují vaše rozhodnutí, radí web Polytech. Po operaci je také lepší nebýt v blízkosti nikoho, kdo by mohl zpochybnit vaše rozhodnutí.

Pravidelné cvičení a zdravá, vyvážená strava jsou perfektní přípravou na operaci. Samozřejmě byste po operaci měli pokračovat ve zdravém životním stylu. Počítejte také s tím, že 24 až 48 hodin po zákroku budete muset odpočívat, nenamáhat se a být v klidu. Je-li to možné, předem si zajistěte hlídání dětí a mazlíčků, vezměte si v práci volno a dopřejte si relax. Pokud nechcete hojení prodlužovat, je dobré nekouřit a fyzicky se nenamáhat.

Připravit se na zákrok stojí za to. Výsledky vám totiž mohou vyřešit nemalé problémy

Není pravda, že ženy podstupují operaci prsou jen tehdy, když si myslí, že mají malá prsa. Tento zákrok vyřeší i rozdílnou velikost prsou. Po těhotenství vám mohou odborníci prsa i zpevnit nebo zmenšit. V každém případě tak určitě zvýšíte své sebevědomí, píše web Mayo Clinic.

Z nového hrudníku budete jistě nadšená, myslete ale na to, že se mohou dostavit nějaká rizika, s největší pravděpodobností navíc budete muset zákrok podstoupit znovu. Většina pacientek přežije své implantáty a/nebo může podstoupit zvednutí prsou spolu s náhradou implantátu. Je důležité vědět, že i když jsou moderní prsní implantáty bezpečné a mají dlouhou životnost, nejsou na celý život. Dnešní implantáty běžně vydrží déle než deset let, než budou vyžadovat výměnu. Pacienti s implantáty budou muset pravidelně podstupovat každoroční kontroly, píše web Plastic Surgery.

Pokud jde o ta nejčastější rizika, můžete se setkat se zjizvenou tkání, která deformuje tvar prsního implantátu, bolestí prsou, infekcí, změnami citlivosti bradavek a prsou. I pozice implantátu se může změnit, případně může i prasknout. Náprava těchto komplikací může vyžadovat další chirurgický zákrok, buď k odstranění nebo výměně implantátů.

zdroj: Polytech, Mayo Clinic, Plastic Surgery