Jak na dokonale hladké podpaží? S těmito čtyřmi tipy od dermatologů to půjde snadno

Přidat na Seznam.cz

Staráte se o oblast podpaží? Tato část těla bývá často skryta, o to více se o ni musíme starat, protože je snadné péči o ni zanedbat. Většinou dáváme přednost péči o svůj obličej a upozaďujeme tolik důležitá místa, ke kterým podpaží určitě patří.

Kdo by netoužil po dokonale hladké pokožce v těchto partiích. Jak docílit co nejlepší péče? Specialisté na dermatologii dali dohromady několik tipů, díky kterým to zvládnete.

Je důležité zmínit, že za nerovnou a hrbolatou pokožku v podpaží často může tupý jednorázový holicí strojek. Je tedy na čase ho vyměnit.

1. Pravidelný peeling

Pokud je vaším cílem hladká pleť, je důležité zařadit do své rutiny právě peeling. Exfoliace (jiným slovem peeling) pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, které mohou ucpávat póry. Zároveň podporuje syntézu kolagenu, čímž pomáhá zlepšovat strukturu a udržovat pleť pružnou a napnutou.

„Používejte jemný chemický peeling, který pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a uvolňovat póry,“ radí jedna z dermatoložek. Ta raději používá chemické peelingy, protože jsou k pokožce šetrnější než ty fyzikální.

Chemický peeling používá na pokožku kyselé roztoky jako je kyselina salicylová, kyselina mléčná nebo kyselina glykolová. Podporují stimulaci, což vede k exfoliaci. Namísto toho fyzikální exfoliátory, např. přípravky s malými kuličkami, mohou pokožce způsobit podráždění.

Trik, jak dosáhnout hladkého podpaží, spočívá v nalezení rovnováhy mezi exfoliací a nedrážděním této jemné pokožky. Pokud máte hrbolaté podpaží, obecně se doporučuje používat chemický peeling. Začněte jednou týdně a pak podle snášenlivosti přidávejte. Spíše než cukrové peelingy raději používejte kyselinu mléčnou.

2. Hydratace nade vše

Pro zdravou pokožku je zásadní hydratace, a to se týká i pokožky v podpaží. Používejte hydratační přípravky, které obsahují keratolytické látky, ty pomáhají jemně odstraňovat odumřelé kožní buňky z povrchu.

Můžete sáhnout po složkách jako kyselina glykolová, mléčná a salicylová. Ty jsou aktivními složkami mnoha volně prodejných hydratačních krémů. Právě tyto složky jsou již obsaženy také v chemickém peelingu, o kterém jsme psali výše.

Po každém sprchování je dobré nanést na podpaží hydratační krém nebo pleťovou vodu, což pomůže zklidnit a zjemnit pokožku, která je jinak dost náchylná k podráždění a zánětům. Pleť tak bude jemná a sníží se výskyt hrbolků a drsné pokožky, zvláště po použití peelingu.

3. Vyvarujte se holení nasucho

Víme, že někdy je snadné sklouznout ke špatným návykům při osobní hygieně. Která z nás si nevzala strojek a neoholila chloupky v podpaží „narychlo“ tímto způsobem. Před tímto chybným manévrem však odborníci varují. Pokud chcete mít hladké podpaží, neholte se nikdy bez použití přípravků. Také je potřeba pravidelně měnit břity a udržovat je čisté.

Kromě používání pěny nebo gelu na holení se doporučuje změkčit chloupky parní sprchou, před holením provést peeling používat ostrou žiletku a na závěr použít hydratační krém. Tím bude vaše podpaží v sedmém nebi.

4. Zvažte laserovou epilaci

Odborníci kromě jednorázového holení nabízejí také trvalejší řešení pro hladké podpaží: laserovou epilaci. Tento způsob péče o hladké podpaží není zrovna nejlevnější, protože vyžaduje čas, úsilí i odhodlání, ale výsledky budou o to víc vidět.

Laserová epilace je rozhodně účinným způsobem, jak odstranit chloupky. Navíc jde o zákrok, který je velmi dobře snášen a po sérii ošetření dokáže chloupky v podpaží účinně odstranit. Celková doba nutná k odstranění většiny chloupků v podpaží se pohybuje okolo 6 měsíců, přičemž salón je nutno navštěvovat každé 4-6 týdnů v závislosti na individuální potřebě každé zákaznice a způsobu růstu chloupků. Některé mohou výsledky vidět docela brzy, jiné potřebují návštěv více.

Pokud se rozhodnete pro laserovou epilaci, je nutné také dodržovat veškerou následnou péči po zákroku, aby byl efekt viditelný a proces hojení co nejbezpečnější.