Jak se zbavit akné na čele? Nezapomínejte na pravidelný peeling. Pomůže i změna stravy a životního stylu

Přidat na Seznam.cz

Akné se bohužel vyskytuje ve všech tvarech a velikostech, včetně otravných bílých teček, černých teček, papul či pustul. Všechny formy mohou vést k nerovnoměrné struktuře kůže, celoživotnímu zjizvení a co je nejhorší, k nedostatku sebevědomí. Lze s akné něco dělat?

Co způsobuje akné na čele

Nejčastější příčinou akné na čele jsou ucpané póry, uvádí web TheEveryGirl. Naše tváře produkují olej, známý také jako kožní maz. Kožní maz, který se vytváří v malých mazových žlázkách, hydratuje a chrání naši pokožku. Tento olej se z našich žláz dostává na povrch pokožky skrze póry. Pokud jsou však naše póry ucpané nečistotami, make-upem a odumřelými kožními buňkami, olej se v nich zachytí. V takovém případě se v pórech množí bakterie a vznikají pupínky. Co způsobuje akné?

  • Nadměrná produkce oleje
  • Vlasové produkty
  • Změna hormonů
  • Pot
  • Make-up, odumřelé kožní buňky a nečistoty na pokožce

Jak odstranit akné na čele – Identifikace spouštěčů

Uvědomit si, co je spouštěčem akné na čele, je skvělý způsob, jak ho zastavit dříve, než začne. Pokud například víte, že máte mastnou pleť, nezapomeňte si najít produkty, které nezvyšují produkci oleje. Navíc pokud máte tendenci nosit na cvičení kšiltovky a často se potíte, může být tento zvyk spouštěčem vašeho akné. Abyste tomu předešli, dbejte na to, abyste během cvičení nebo procházek neměli odhalené čelo, a po jakékoli aktivitě, při které se potíte, si nezapomeňte obličej umýt nebo očistit.

Změna produktů péče o pleť

Znalost typu vaší pleti vám pomůže lépe pečovat o pleť a následně zmírnit výskyt akné. Ujistěte se, že vaše péče o pleť obsahuje produkty, které jsou přímo určeny pro váš typ pleti, abyste jí mohli poskytnout přesně to, co potřebuje, aby zůstala zdravá a bez pupínků.

Pravidelný peeling

Exfoliace pleti je nezbytná pro odstranění odumřelých kožních buněk, uvolnění pórů a nakonec i pro prevenci akné. K exfoliaci pleti můžete použít řadu různých produktů, včetně tekutých, gelových, pudrových nebo peelingových. Nejlepší je provádět peeling obličeje dvakrát až třikrát týdně a klíčem k úspěchu je šetrnost.

Úprava stravy a životního stylu

Pokud děláte všechny správné věci, ale přesto stále bojujete s akné, možná budete muset upravit stravu a nebo životní styl. Nejprve se podívejte na svůj jídelníček a zjistěte, co by mohlo způsobovat, že se vám pleť vysušuje nebo zanítí. Možná trpíte nesnášenlivostí lepku nebo mléčných výrobků. Na druhou stranu je možná potřeba změnit váš životní styl. Položte si tyto otázky: Máte dostatek spánku? Cvičíte vůbec? Jste vystaveni stresu?

Pokud vaše akné neustupuje, ať se děje cokoli, může to být znamení, že musíte vyhledat lékařskou pomoc. Nejlepší možností je obrátit se na svého ošetřujícího lékaře nebo dermatologa. Ti by mohli být schopni přijít na kloub problému a také vám předepsat léky, které budou fungovat.

Zdroj: theeverygirl.com, Youtube, studie ncbi.nlm.nih.gov