Jak si správně oholit nohy? Holte se po směru růstu a nezapomínejte na hydrataci
Pro některé z nás je holení nohou součástí pravidelné péče o tělo. Je to nejrychlejší a nejdostupnější způsob odstranění nežádoucích chloupků ve srovnání s alternativami, jako je depilace voskem nebo laserem. Ale víte, jak se vlastně správně holit?
Holte se ve směru růstu chloupků
Ačkoli si mnozí myslí, že holení proti směru růstu chloupků může přinést hladší oholení, zvyšuje se tím riziko zarůstání chloupků. Nikdy se navíc neholte přes řeznou ránu nebo poranění Pokud máte kožní infekci, holení v místě poškození či onemocnění může zpomalit hojení nebo způsobit rozšíření a zhoršení infekce, upozorňuje magazín Byrdie.
Připravte se na holení
Teplá voda pokožku změkčí a pomůže vám lépe se oholit s menším rizikem pořezání nebo poškrábání. Vyvarujte se však používání velmi horké vody, protože ta může vaši pokožku vysušit. Před holením se můžete pustit také do peelingu nohou. Opravdu hladké oholení vám zajistí exfoliační tělový přípravek s obsahem kyseliny glykolové nebo salicylové.
Nezapomínejte pokožku hydratovat
Jakmile skončíte s holením, nezapomeňte použít hydratační krém. Tento krok je důležitý, protože holení může narušit kožní bariéru, což vede k zarudnutí a svědění. Používat můžete hydratační krémy nebo tělová másla.
Vyhněte se používání drsných přípravků po holení
Pokud vaše péče o tělo obvykle obsahuje kyselé nebo uměle parfémované produkty, měli byste se jejich používání hned po holení zdržet. Tyto složky mohou po čerstvém oholení způsobit dočasné nepohodlí, pálení nebo podráždění.
Opláchněte holicí strojek
Po holení vždy opláchněte holicí strojek, abyste odstranili chloupky a nánosy použitého produktu. Ujistěte se, že je břit při každém holení zcela čistý, a minimalizujte tak možnost podráždění a infekce.
Holicí strojek skladujte na suchém místě
Snažte se uchovávat holicí strojek na chladném a suchém místě, protože to pomáhá minimalizovat možnost nahromadění bakterií. Snižuje se tím také možnost vzniku rzi a prodlužuje se životnost břitů.
Pravidelně měňte žiletky
Pamatujte, že častá výměna žiletky není nejčastější chybou při holení. Když se čepel otupí, stává se méně účinnou a také může s větší pravděpodobností přispět ke vzniku zarůstajících chloupků a podráždění. Nejlepší je tak vyměnit břity po každých pěti až sedmi oholeních.
Pokud si všimnete, že vás den nebo dva po holení pálí nohy, vězte, že je to normální. Obecně to jsou jen chloupky, které vám dorůstají.
Zdroj: byrdie.com, Youtube