Jak správně používat micelární vodu. Stačí ji nanést na čistící tampon a pleť vyčistit

Přidat na Seznam.cz

Micelární vodu zná snad každá žena. Rozkaz zní jasně: naneste micelární vodu na vatový tampon a poté přejeďte vatovým tamponem po obličeji. Je používání micelární vody ale opravdu tak jednoduché?

Co je micelární voda?

Micelární voda obsahuje micely, tedy shluky molekul oleje, které jsou suspendovány ve vodě. Tyto shluky aktivních látek k sobě pak vážou nadbytečný maz a nečistoty, čímž pak odstraňuje spolehlivě makeup a veškeré nečistoty.  

Jak používat micelární vodu

„Na vatový tamponek nalijete svou oblíbenou micelární vodu, přiložíte ho k ústům a pak do něj jemně foukáte, dokud se neobjeví jemná pěna. Touto pěnou pak pomocí vatového tamponu setřete make-up, nečistoty a zbytky,“ říká kosmetička Martina Marková.

Složení micelární vody se nezmění a stále bude odstraňovat make-up běžným způsobem, což nás přivádí k hlavní myšlence: proč to vůbec dělat? Nicméně jedná se jen o módní výstřelek a rozhodně nemusíte micelární vodu takto používat.

„Micelární voda se nemusí aktivovat a nemusíte na ni foukat, protože se foukáním na vatový tamponek dostávají bakterie. Stačí tedy, když budete používat micelární vodu postaru. Micelární vodu vylijte na čistící tamponek a obličej si vyčistěte, jak jste zvyklé.“ dodává specialistka.

Pokud máte rádi důkladné čištění, po použití micelární vody použijte svůj oblíbený hloubkově čisticí přípravek, ať už gel, mléko, pěnu nebo balzám.

Je micelární voda bezpečná při akné?

Ano! Je bezpečná i pro citlivé typy pleti. Micelární vody mají jemné složení, které jen zřídkakdy působí drsně nebo dráždivě na aktivní projevy akné. Nemusíte se tak bát, že by vaší pleť micelární voda zbytečně zatěžovala.

Zdroj: redakce, autorský článek, GraziaDaily, Youtube