„Lip basting“ je nejlepší způsob, jak vyléčit suché a popraskané rty. Co všechno ale obnáší?

Přidat na Seznam.cz

Dehydratované, popraskané rty mohou být tou nejnepříjemnější situací, kterou je třeba řešit. Kousat se do rtů, abyste se odumřelé vrstvy kůže zbavili, může být abnormálně uspokojující, ale v žádném případě to není to nejlepší řešení.

Co je „Lip basting“?

„Lip basting“ je technika péče rtů, která rychle peelinguje, hydratuje a oživuje popraskané rty, vysvětluje pojem magazín HypeBae. Při této metodě začínáte peelingem, po kterém následuje silná vrstva zvláčňujícího přípravku. Je to jednoduchý proces, který nezabere mnoho času ani úsilí. Klíčem k úspěchu této metody je však právě peeling. Abyste získali opravdu jemné a zdravé rty, místo fyzického peelingu použijte ten chemický. Chemický peeling je také výhodnější z důvodu, že je kůže na rtech opravdu tenká.

Co způsobuje suché rty?

Za suchými rty může stát řada příčin. Mezi ně patří například:

  • Suchý vzduch
  • Časté pití horkých nápojů
  • Nízký příjem vody
  • Nadměrné olizování rtů

Jak na to?

ZAČNĚTE S ČISTÝMI RTY

Pomocí měkkého hadříku nebo tamponku na odlíčení odstraňte ze rtů veškerou rtěnku, lesk na rty, balzám na rty a další produkty.

CHEMICKÝ PEELING

Dále použijte chemický peelingový prostředek, abyste odstranili odumřelou kůži na povrchu rtů. Použít můžete tonikum, které obsahuje kyselinu glykolovou. Můžete také použít produkt, který obsahuje kyselinu mléčnou.

Pokud používáte tonikum, nechte ho působit, dokud nezaschne. Pokud používáte sérum, nechte ho působit, dokud se nevsákne do rtů. Pak přejděte k dalšímu kroku.

HYDRATUJTE

Nakonec naneste na rty štědrou vrstvu vybraného hydratačního krému. Naneste ho tolik, aby vaše rty vypadaly jako vlhké, a pak ho nechte působit.

V žádném případě si neolizujte rty.

Důležité je nechat hydratační krém na rtech působit alespoň 10 minut.

Až budete připraveni, jemně naneste nebo setřete zbytky hydratačního krému a naneste běžný balzám na rty.

A proč se do této metody pustit? Ve finále vám totiž nabídne intenzivně hydratované rty, odolnost rtů vůči popraskání a celkově hezčí a šťavnatější vzhled vašich rtů. A neberte to!

Zdroj: hypebae.com, TikTok