Měli byste vynechat bezoplachový kondicionér, pokud máte řídké vlasy? Rozhodně ne! Vyberte si bezoplachový kondicionér určený pro jemné vlasy

Přidat na Seznam.cz

Díky zářivosti a svěží hydrataci, kterou kondicionéry slibují, je těžké je vynechat. A i když jste to možná dělali s vašimi tenkými vlasy, některé kondicionéry jsou vyráběny speciálně s ohledem na husté vlasy. Naštěstí se správným produktem a technikou si můžete kouzlo kondicionéru užít i vy.

Vyberte si bezoplachový kondicionér určený pro jemné vlasy

Pokud se rozhodnete použít bezoplachový kondicionér klíčové je, abyste našli kvalitní produkt, který bude určen pro váš konkrétní typ vlasů, radí magazín Glam. Pokud máte tenké vlasy, rozhodněte se pro lehký bezoplachový kondicionér určený speciálně pro jemné vlasy. Tyto přípravky mají obvykle lehčí texturu, takže nezatíží vaše vlasy a nezanechají je mastné.

Důležitá je správná aplikace

Jakmile najdete svůj produkt, dalším krokem je jeho aplikace. A ta je stejně důležitá jako hon za správným kondicionérem. Při jeho použití se řiďte pravidlem: méně je více!

Naneste si na dlaň malé množství bezoplachového kondicionéru a aplikujte ho na střední délky až ke konečkům vlasů. Tímto způsobem poskytnete výživu a hydrataci tam, kde je to potřeba, aniž byste zatížili kořínky

Takto také dosáhnete dokonalé rovnováhy mezi hydratací a objemem.

Jak často kondicionér používat?

Pokud jde o frekvenci, věnujte pozornost stavu svých vlasů. Vypadají leskle a živě? Pak se jej snažte nevynechat po každém sprchování. Pokud si však všimnete zplihlých pramenů, jeho používání omezte nebo snižte množství přípravku.  

Výhody bezoplachového kondicionéru pro řídké vlasy

Bezoplachové kondicionéry nabízejí pro tenké a řídké vlasy hned několik výhod:

  • Zlepšují celkovou texturu a hebkost
  • Krotí neposedné prameny
  • Fungují jako jakýsi ochranný štít proti poškození vlivem prostředí a tepelnému stylingu

Některé dokonce obsahují složky, které vytvářejí iluzi plnějšího vzhledu vlasů! Pokud však máte pocit, že váš bezoplachový kondicionér nepřináší výsledky, které jste si přáli, neztrácejte ještě naději. Vlasy každého z nás jsou samozřejmě jedinečné, proto je důležité zvážit individuální potřeby a poradit se se svým kadeřníkem.

Zdroj: glam.com, Youtube