Nejhorší účesy pro dámy nad 50 let. Na tyhle raději zapomeňte

Přidat na Seznam.cz

Hledání vhodného účesu pro ženy 50+ je skutečnou výzvou. Vlasy ztrácejí s věkem svůj objem a lesk a začínají opticky stárnout. Osvěžení přinese nový účes, ale některý vám naopak může přidat roky navíc.

Vyhněte se dlouhým vlasům

Některé ženy zůstávají věrné jednomu účesu po celá léta. Pokud jsou prameny dobře upravené a účes je přizpůsoben typu ženy a tvaru jejího obličeje, není to nic špatného. Často se ale ukazuje, že ženy opticky stárnou i kvůli špatně zvolenému střihu, barvě nebo stylingu vlasů. Mikádo působí u starších žen zbytečně přísně.

Bob s ofinou není pro každou ženu. Ačkoli klasický bob je uznávaný jako univerzální a osvědčený účes, po padesátce může poškodit mnoho žen. Zvláště žen s příliš kulatým obličejem nebo silnou, čtvercovou čelistí udělá staršími než ve skutečnosti. Mnohem lépe vypadá bob v asymetrické verzi. Takový účes, na rozdíl od dokonale rovnoměrně a rovně zastřižených pramenů zeštíhlí a omladí.

Vyhněte se také dlouhým vlasům. Hříva s věkem přichází o objem, vlasy vypadají zplihle a unaveně. Proto nosit dlouhé vlasy ve stáří je značně ošidné. Málokdy vypadají svěže a bohatě, to už byste musela mít od přírody opravdu pěknou kštici, kterou jste i udržela po léta kvalitní, a to se podaří málokdy a málokteré ženě.

Roky přidávají i nevhodné barvy

Zrádné jsou účesy s vrstvením vlasů, zejména pokud máte jemnější vlasy. Také ježek nebo krátké a špičaté střihy nemusí být dobrou volbou, výjimkou je, máte-li dokonale proporcionální kulatou hlavu. Roky přidávají také francouzské drdoly. Tzv. Chelsea střih, kdy jsou vlasy vzadu vyholené a delší vpředu a stranách nevypadá dobře u řidších a slabších vlasů, totéž platí u mulletu, kde jsou vlasy naopak vzadu delší a kratší na stranách.

Medvědí službu může udělat ofina, ta delší připoutá pozornost k vráskám kolem očí. Jak je to s barvami? I nevhodně vybraná barva vlasů může způsobit, že budete vypadat mnohem starší, než jste. Nevhodná je v tomto ohledu černá, ale také krvavě červená. Takové silné odstíny mohou zdůraznit vrásky, zdůraznit kapiláry nebo změnu barvy kůže. Zvláště pokud jsou jednotné, nejde o melír, tvář se v nich zdá vážná a unavená. Ošidné mohou být ale i příliš světlé odstíny, třeba platinová blond.

Zdroje: Styl.interia