Pár tipů pro zdravou a zářivou pleť po padesátce: Nikdy nevynechejte opalovací krém a pleť správně čistěte

Přidat na Seznam.cz

Padesátka je významným milníkem pro vaši pleť. Zatímco vaše třicítka a čtyřicítka mohly být o udržení hladiny kolagenu, po padesátce je třeba, aby vaše rutina péče o pleť více reagovala na přirozené procesy těla. Zde je pár tipů, jak si pleť udržet krásnou i po padesátce.

Čistěte pleť tím správným produktem

Jakákoli rutina péče o pleť by měla začínat hydratačním čisticím prostředkem, který nepoškozuje kožní bariéru a nezbavuje povrch pokožky přírodních olejů. Pěnivý čisticí prostředek, který obsahuje ceramidy, kyselinu hyaluronovou a niacinamid je přímo ideální. Složky společně čistí pokožku a zároveň hydratují. Niacinamid pomáhá zjemňovat vrásky a zlepšovat nerovnoměrný tón pleti.

Chraňte svou pokožku před sluncem

Ochrana před sluncem tvoří základ každého plánu péče o pleť proti stárnutí. Sluneční paprsky způsobují, že naše pokožka stárne rychleji. Kdykoli je to možné, noste klobouk, kalhoty a dlouhé rukávy. Rukavice pomáhají minimalizovat běžné známky stárnutí na našich rukou, jako jsou stařecké skvrny. Sluneční brýle zase pomáhají redukovat jemné linky kolem našich očí. Před odchodem ven se každý den natřete opalovacím krémem. K ochraně pokožky nanášejte opalovací krém na celou pokožku, kterou oblečení nezakryje.

Zjistěte, jaký typ pleti máte

Pokud máte mastnou pleť, můžete se radovat. Mastná pleť má tendenci vytvářet méně vrásek. Na druhou stranu, pokud máte velmi suchou pleť, investujte do kvalitního hydratačního krému. Nezapomeňte ale, že typ pleti se může věkem změnit, takže pokud jste před lety měla mastnou pleť, nemusíte ji mít i dnes.

Kuřáci mohou mít horší pleť

Přestat kouřit je ideální způsob, jak pomoci (nejen) své pleti. Tabákový kouř obsahuje toxiny, které mohou způsobit tzv. kuřácký obličej. Mezi příznaky kuřáckého obličeje patří matná, nebo naopak suchá pleť, ztráta pevnosti pokožky, předčasné linky a vrásky.

zdroj: American Academy of Dermatology Association, NewYork Mag, Byrdie