Přehnali jste to s falešným opálením? S jeho odstraněním vám pomůže i citronová šťáva

Přidat na Seznam.cz

Falešné opálení je přípravek, který umožňuje dosáhnout zdravého, sluncem políbeného opálení po celý rok. A proto ho mnozí tolik milují. Ale když se to nepovede, můžete se probudit s nežádoucími skvrnami, oranžovými rukama nebo ještě hůř s různobarevnými pruhy. Lze se ho ale nějak zbavit?

Jak rychle odstranit falešné opálení

Pokud se vám opálení příšerně nepovedlo a potřebujete se ho zbavit okamžitě, zvolte Isle of Paradise Over It Magic Self-Tan Remover. Tento přípravek můžete zakoupit na stránkách Sephory. Přípravek nastříkejte na pokožku, vmasírujte do pěny a nechte 5 minut působit. Zvláštní pozornost věnujte oblastem, které jsou o něco sušší, tedy loktům, kolenům, meziprstí a podpaží. Jakmile exfoliační kyselina glykolová vykoná své kouzlo, opláchněte ji ve sprše.

Jak odstranit falešné opálení z rukou a nohou

Nejviditelnějšími známkami toho, že jste použili samoopalovací krém, jsou oranžové ruce a pruhy na nohou. Jak tedy odstranit opálení z těchto partií? Trik spočívá v tom, že ruce a nohy je třeba hydratovat PŘED aplikací opálení, aby nedošlo k jejich přetření. Nezapomeňte si ihned po aplikaci otřít dlaně, meziprstí a vyleštit klouby na suchém ručníku, abyste odstranili přebytky.

Pokud je škoda ale už napáchána, zkuste exfoliační přípravek. Dobrou volbou jsou například  exfoliační odličovací ubrousky.

Jak postupně odstraňovat umělé opálení

Nejlepším způsobem, jak odstranit falešné opálení, spočívá jeho odstraňování během tří dnů. Jednoduše přimíchejte lžíci cukru do tělového mléka a při každém mytí z vás lehká vrstva opálení spadne. Tímto způsobem bude opálení postupně slábnout a získáte rovnoměrnější přirozený vzhled.

Jak odstranit falešné opálení pomocí citronové a limetkové šťávy

Smíchejte malé množství citronové a limetkové šťávy s jedlou sodou, promíchejte a poté nalijte na houbičku. Vložte na 2 minuty do mikrovlnné trouby, nechte několik vteřin vychladnout a poté si jimi potřete pokožku. Takto postupujte po dobu 48 hodin před opalováním.

Jak odstranit odolné nánosy

Chcete-li odstranit odolné nánosy opálení, vezměte exfoliační ubrousek, namočte jej do obličejového oleje a otřete opálení. Olej rozkládá složení opálení, takže je skvělým doplňkem ke koupeli, když chcete opálení smýt.

Pokud si chystáte samoopalovací krém pořídit, nezapomeňte se předem informovat o odstínu, který je pro vaši pleť ideální. Nikdo jistě nechce působit jako nepřirozená figurína, která to přehnala s návštěvou solárka.

Zdroj: GraziaDaily, Youtube