Proč se na vašem obličeji po použití makeup objevují žmolky? Mohou za to nesprávné produkty nebo přílišné vrstvení

Přidat na Seznam.cz

Zažila to snad každá z nás. Někam se chystáme, makeupu věnujeme několik minut až hodin, aby byl dokonalý, ale ejhle! Na tváři se začaly objevovat nevzhledné žmolky. Co za nimi stojí?

Zbytečné nánosy

Ať už se jedná o vrstvy odumřelých kožních buněk nebo zbytky předchozích produktů, všechny nahromaděné zbytky určitě ohrozí váš vzhled a zvýší pravděpodobnost vzniku žmolků. Abyste měli jistotu, že začínáte s čistým a hladkým základem, před líčením dvakrát očistěte pleť balzámovým čisticím přípravkem a tradičním mycím přípravkem, uvádí web Byrdie.

Pokud před líčením použijete balzámový nebo olejový čisticí přípravek, je nutné po něm použít přípravek na mytí obličeje. Jinak může na obličeji zanechat tenký film nebo zbytky. Pro druhé čištění použijte nějaký exfoliační čisticí přípravek, abyste zabili dvě mouchy jednou ranou.

Nenecháváte péči o pleť proniknout do pokožky

Vaše péče o pleť potřebuje čas, aby před nanesením make-upu měla dostatek odpočinku, stejně jako dort potřebuje před nanesením polevy vychladnout. Když se péče o pleť nestihne plně vstřebat, má tendenci se na pleti hromadit a vytvářet žmolky, které se usazují na pleti, místo aby se do ní vpíjely.

To lze do značné míry vyřešit zpomalením procesu nanášení a poskytnutím pokožce dostatek času na úplné vstřebání produktů. To zhruba znamená přibližně tři minuty mezi jednotlivými vrstvami produktu.

Nenanášíte produkty ve správném pořadí

Dát si mezi jednotlivými vrstvami péče o pleť čas bude fungovat pouze tehdy, pokud tyto vrstvy nanášíte ve správném pořadí.

Nejdříve nanášejte produkty na bázi vody, jako jsou séra a tonika, a poté oční krémy a hydratační krémy na bázi oleje. Obecně platí, že produkty péče o pleť by se měly nanášet od nejlehčí po nejhustší konzistenci. Snížíte tak pravděpodobnost, že se na pleti vytvoří žmolky.

Používáte příliš mnoho přípravků péče o pleť

Pokud jste si udělali peeling, dali jste pleti dostatek času na vstřebání jednotlivých produktů a potvrdili jste si, že aplikujete produkty péče o pleť ve správném pořadí, ale stále se potýkáte s tvorbou žmolků. Co se děje? V tomto případě je čas zvážit, kolik produktů používáte.

Příliš mnoho produktů na sobě pouze zvyšuje pravděpodobnost žmolkování. Vrstvení jednoho výrobku na druhý může způsobit, že výrobky budou klouzat a nebudou schopny se plně vpít do pokožky. To platí zejména pro těžší produkty na bázi olejů a silikonů, které se nakonec mohou začít vzájemně odpuzovat a způsobit, že se make-up nanesený na vrstvu začne srážet.

Jakmile pochopíte, proč se na vaší pleti objevují žmolky, je celkem snadné se tomuto problému v budoucnu vyhnout. Začněte s odlíčenou a vyčištěnou pletí, stejně jako pravidelným peelingem. Ať už se jedná o pleťovou esenci, hydratační krém nebo korektor, všechny produkty nanášejte pečlivě, jemně vklepávejte a každou vrstvu rozetřete do pleti. A opravdu přemýšlejte o složkách, které používáte, a o pořadí, v jakém je používáte.

Zdroj: byrdie.com, Youtube