Trápí vás oteklé oči a tmavé skvrny pod nimi? Buďte k pokožce jemné a nezapomínejte na opalovací krém

Přidat na Seznam.cz

Většině z nás nejsou otoky a tmavé kruhy pod očima cizí. Dobrou zprávou však je, že ať už vás trápí jakýkoli problém pod očima, existuje řešení. A v tomto článku se o několik z nich podělíme.

Buďte jemné a šetrné

Oblast pod očima je neuvěřitelně jemná a jedná se o nejtenčí kůži na těle, uvádí web Byrdie. Kvůli tomu je tato oblast náchylnější k podráždění a citlivosti a k projevům stárnutí. To znamená, že nesprávné ošetření a nešetrný přístup napomůže tmavým skvrnám pod očima, ale také přispěje k tvorbě vrásek.

Bez ohledu na konkrétní potíže, které chcete řešit, je v péči o oční okolí důležité postupovat opatrně a šetrně. Z hlediska složek se vyhněte vysokému podílu složek jako je například retinol. Pokud se však rozhodnete nějaký produkt použít, místo roztírání jej jen jemně na místo vklepejte prsty. Tím zabráníte zbytečnému tahání, ale díky poklepávání stimulujete krevní oběh.

Denně používejte opalovací krém

Stejně jako v případě téměř všech problémů s péčí o pleť je klíčový ochranný faktor SPF. Ten by u vás měl být na prvním místě. Vystavení slunci totiž přispívá ke stárnutí pleti, jemným linkám a vráskám, vysušování pleti, slunečním skvrnám, hyperpigmentaci a dalším kožním problémům.

Před nanesením make-upu zvolte lehkou hydrataci

Při přípravě očního okolí pod očima na líčení se snažte vyhnout bohatým očním krémům s vysokým obsahem silikonu. Používání těchto produktů může vést k problémům s vráskami. Místo toho se poohlédněte po hydratačních přípravcích, které nabízí gelové složení. Díky nim zamezíte vznik vrásek. Zvláštní pozornost věnujte také přípravkům s hydratačními složkami, jako je kyselina hyaluronová a glycerin, a také lehkým ceramidům, které jsou vítány.

Zaměřte se na zlepšení prokrvení očního okolí

Špatný krevní oběh může v očním okolí způsobit hotovou spoušť. Nedostatečný odvod toxinů a hromadění tekutin mohou způsobit otoky. Odkysličená krev může také způsobit, že se pod okem objeví tmavé kruhy. Zlepšení krevního oběhu je proto skvělou technikou pro probuzení očí bez ohledu na vaše konkrétní problémy. Vsadit můžete na produkty, které obsahují vitamín K. Ten totiž podporuje mikrocirkulaci v kapilárách a zlepšuje stav vaší pleti.

Méně je vždy více

Pokud dojde na péči o oční okolí, pamatujte, že zde platí pravidlo: méně je vždy více. Příliš mnoho produktu může působit totiž proti vám, zejména v oblasti očí, která je již náchylná k tvorbě vrásek. Pokud se rozhodnete pro použití očního krému, dbejte na to, aby vrstva byla opravdu tenké. A toto platí i v případě použití korektoru. Obecně platí, že na obě oči by mělo stačit množství produktu o velikosti hrášku.

Zdroj: byrdie.com, Youtube, studie MDPI, studie pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, studie ResearchGate