Trápí vás slabé a mastné vlasy? Poradíme vám, jak je posilnit a získat větší objem!

Přidat na Seznam.cz

Přejete si, aby vaše vlasy měly větší objem? Nejste sama. Ochablé, zplihlé vlasy jsou jedním z nejčastějších problémů s vlasy, se kterými se ženy potýkají. Dobrou zprávou je, že zplihlé vlasy lze velmi snadno napravit doma. V tomto článku vám řekneme jak!

Použijte detoxikační přípravek před šamponem

Minerály z tvrdé vody, znečištění a produkty se hromadí a zanechávají na vlasech zbytky, které mohou způsobit matnost, ochablost a těžkost..Předšamponová kúra, nejlépe s vitaminem C, vlasy hloubkově čistí a detoxikuje, čímž jim navrací přirozenou zářivost a lesk. Zařaďte ji do svého režimu péče o vlasy každé 2-3 týdny, abyste hloubkově vyčistila vlasy a pokožku hlavy a odstranila nečistoty a agresory, které mohou vaše kadeře zatěžovat.

Používejte kondicionér před šamponem

Ošetření dodá vlasům dočasný objem a tloušťku tím, že je obalí a napumpuje vlhkostí. Kondicionér před šamponem také pomáhá předcházet lámání vlasů a časem dodá objem celým délkám.

Umývejte si vlasy denně

Ve vlasech se každý den hromadí kousky nečistot, prachu, oleje a špíny (stejně jako ve vaší pokožce) a ty je mohou pořádně zatížit. Každodenní mytí je jich zbaví a dodá jim mnohem více pružnosti a lesku. Doporučujeme šampon pro zvětšení objemu vlasů.

Šampon důkladně opláchněte

I tenká vrstva šamponu ponechaná na vlasech může způsobit, že budou mastné a zplihlé. Pokud si myslíte, že jste je opláchla dostatečně, opláchněte je znovu!

Zvolte správné stylingové produkty

Vybírejte stylingové přípravky pro zvětšení objemu nebo zhuštění vlasů, zejména ty, které obsahují proteiny. Ty vlasy obalí, dodají jim větší hustotu a někdy i sílu (v závislosti na složení). Dávejte však pozor, abyste jich nepoužila příliš mnoho, jinak vlasy zatížíte.

Fénujte vlasy vzhůru nohama

Budete se divit, kolik objemu a pružnosti vám to dodá. Vlasy umyjte šamponem a upravte jako obvykle. Naneste přípravek pro zvětšení objemu nebo jakoukoli jinou stylingovou pomůcku a začněte vlasy sušit. Když jsou vlasy vlhké, přetočte je a použijte fén na vlasy visícími dopředu. Jemně vlasy kartáčujte a rozčesávejte v tomto směru a fénem je následně sušte. Zvláštní pozornost věnujte kořínkům. Když jsou vlasy suché, upravte je jako obvykle.