Tyto potraviny podporují zdravé, dlouhé a pevné nehty. Ovoce je základ

Přidat na Seznam.cz

Mnoho žen chce mít dlouhé a pevné nehty a asi nejrychlejším způsobem, jak jich dosáhnout, jsou salony. Umělé nehty ale vaše přírodní nehty poničí, mnohem víc se vám vyplatí dopřát svým nehtům správnou výživu. Tyto potraviny ji nehtům dají.

Ovoce a zelenina

Jíst dostatek ovoce je snadný a chutný způsob, jak do své stravy dostat spoustu živin a vitamínů, ale věděli jste, že jsou skvělé i pro vaše nehty? Mezi oblíbené patří borůvky, které obsahují antioxidanty. Borůvky mají jednu z nejvyšších antioxidačních vlastností ze všech druhů ovoce, podobně jako ostružiny a hrozny, uvádí web Insider.

Jahody a kiwi zase mají vysokou hladinu vitamínu C. Vitamín C pomáhá produkovat kolagen, díky kterému jsou nehty přirozeně odolnější. Sušené meruňky a banány jsou také dobrou volbou, stejně jako kapusta, špenát a brokolice.

Džusy a oleje

Vitamin C je považován za skutečně užitečný při růstu nehtů. Vše, co potřebujete, je kolečko citronu a stačí si jím potřít nehty na rukou a nohou, alespoň jednou denně. Masáž nehtů teplým kokosovým olejem může také podpořit růst nehtů. Kokosový olej je plný vitamínu E a je skvělým zdrojem antioxidantů. Každý večer před spaním si masírujte nehty kokosovým olejem a nakonec uvidíte rozdíl.

Pomeranče pomáhají při tvorbě kolagenu. Antioxidační vlastnosti pomeranče také udržují na uzdě případné infekce. Vezměte si do misky trochu pomerančového džusu a namočte nehty asi na 10 minut. Nakonec opláchněte teplou vodou a ruce hydratujte. Jak totiž uvádí Medical News Today, suché ruce jsou častou příčinou křehkých a lámavých nehtů.

zdroj: Medical News Today, Times of India, Insider