Zbavte se celulitidy pomocí kávy a kartáče, pokud nemáte čas a chuť na pohyb. Tyto zvláštní metody nečekaně fungují

Přidat na Seznam.cz

Odhaduje se, že více než 85 procent všech žen ve věku 21 let a starších má celulitidu. Jakkoli to může vypadat nepřitažlivě, celulitida je něco, co se vyskytuje u lidí všech tvarů a velikostí, není se tedy za co stydět. Pokud se ale celulitidy chcete zbavit, máme pro vás několik tipů.

Co je vlastně celulitida?

Celulitida je ďolíčkovitá kůže, která se běžně vyskytuje v oblasti stehen. Vzniká, když tuková tkáň hluboko v kůži tlačí proti pojivové tkáni, vysvětluje magazín Healthline. Celulitida se může vyvinout na stehnech, protože tato oblast má přirozeně více tukové tkáně. Mezi další faktory, které zvyšují pravděpodobnost celulitidy, patří stáří, hladina estrogenu, geny, obezita, nebo ztráta kolagenu. Pokud jde ale o vaše celkové zdraví, není nic špatného na tom, že máte celulitidu.

Celulitidy se můžete zbavit i doma

Masáž zaručeně může snížit celulitidu, pomoci protáhnout vaši kožní tkáň a také pomoci roztáhnout celulitidové ďolíčky. Stejně efektivní je i cvičení. Jak uvádí magazín Health Shots, celulitida je důsledkem přebytečného tuku v těle, takže je důležité, abyste se jí zbavili pravidelným cvičením, protože cvičení pomáhá snižovat tělesný tuk a zvyšuje metabolismus. Můžete provádět dřepy, boční výpady, mrtvý tah, běh nebo jízdu na kole. Tato cvičení vám také pomohou posílit stehna.

Pokud ale nemáte zrovna čas nebo náladu na pohyb, existuje i několik dalších tipů. Jedním z nich je kartáčování kůže. Kartáčování je jedním z nejúčinnějších a nejpřirozenějších způsobů, jak se zbavit celulitidy. Pomáhá zlepšit krevní oběh v těle a stimuluje lymfatickou drenáž, což následně snižuje celulitidu. Můžete použít obyčejný štětinový kartáč a pomalu a jemně kartáčovat od chodidel k ramenům. Můžete to dělat pravidelně po dobu pěti minut jednou nebo dvakrát denně.

Druhou možností je kávový peeling. Ten funguje nejen jako skvělý peeling, ale může také zvýšit krevní oběh v oblastech, kde je přítomna nadměrná celulitida. Drhnutí a masáž tímto peelingem může pomoci zpevnit uvolněnou kůži. Do směsi přidejte 2 polévkové lžíce kokosového oleje a hnědého cukru na 1/4 šálku mleté kávy. Smíchejte přísady a vytvořte pastu.

zdroj: Times of India, Health Shots, Healthline