5 typů nadčasových slunečních brýlí, které nikdy nevyjdou z módy

Přidat na Seznam.cz

Každý oddaný milovník módy má svůj vlastní seznam letních nezbytností v šatníku. I když jsou cool a trendy kousky skvělé, některé věci jsou nadčasové a musí se ve vaší rotaci objevit vždy. Například sluneční brýle. Tento celoroční základ nejen chrání oči před sluncem, ale může také sloužit jako výrazný doplněk outfitu.

S tolika styly slunečních brýlí však může být obtížné rozeznat, do kterých je dobré investovat. Proto před sebou najdete pět typů klasických slunečních brýlí, které nikdy nevyjdou z módy.

Pilotky

Pilotky jsou v módě už snad několik desítek let. Občas můžeme vidět naše prarodiče, že nosí pilotky jako klasické dioptrické brýle. Mnozí si jistě vzpomenou na posedlost lidmi leteckými brýlemi Ray-Ban. V roce 2022 jsou tenké kovové obroučky nahrazeny silnějšími protějšky ve stylu 70. let. Pozor také na zábavné barevné tónované čočky a výrazný detail linie obočí, klasický prvek pro tento styl inspirovaný vojenskou technikou.

Elegantní obdélníky

Obdélníkové obroučky byly v 90. letech na módní scéně v kurzu a dodnes zůstávají nadčasovým designem. Pokud chcete jiné než černé obroučky, zvolte styl s kováním v bílé barvě nebo v jiném výrazném odstínu. Pokud zvolíte tyto brýle, budete originální, jelikož se u nás až tak často nenosí. Nikdy však nešlápnete vedle, tyhle sluneční brýle jednoduše budou v kurzu pořád!

Kočičí oči

Sluneční brýle s kočičíma očima okamžitě pozvednou i jednoduchý outfit z bílého trička a džínů nebo dodají šitému pracovnímu oblečení retro nádech. Podle svých osobních preferencí si můžete vybrat brýle s tlustým acetátovým kováním nebo s tenkou kovovou obroučkou. Tento typ brýlí bude v letošním roce snad nejoblíbenější ze všech.

Kulaté rámečky

Ultra silné kulaté sluneční brýle okamžitě dodají každému outfitu maximalistický šmrnc. Ačkoliv nesluší každému, ten kdo bude mít takové štěstí, by si měl pořídit rovnou několik druhů a barev!

Zdroj: TZR