Jak si snadno nalakovat nehty u nohou, aby lak vydržel a neobtiskl se

Přidat na Seznam.cz

Lakovat si nehty u nohou je o něco náročnější než lakování nehtů na rukou. Nejvíce asi potrápí obtiskávání laku, hned druhým problémem je, že se lak na nehtech začne velmi rychle odlupovat. Poradíme vám, jak si nehty na nohou nalakovat snadno, a navíc tak, aby vám lak vydržel.

Než začnete

Než se vůbec do lakování pustíte, je dobré dopřát si pár minut péče a relaxu. Ať už si nehty lakujete nebo ne, správná péče o ně je základ, a to jak u nohou, tak u rukou, píše web Pleť. Než se tedy pustíte do lakování, dopřejte nohám lázeň, případně použijte i speciální peeling nebo krém.

Příprava je základ

Aby lak dlouho vydržel, musí být nanesen na připravený nehet. Proto nehty zpilujte, případně zkraťte, dokud jsou měkké. Samozřejmě je důležité odlakovačem odstranit předešlý lak, a zároveň tak nehet odmastit, píše Beauty Tipy. Nezapomeňte také zatlačit kůžičku, pokud je to potřeba.

Lakování

Před lakováním vám od toho, aby se lak obtiskl, pomůžou speciální molitanové oddělovače, které oddělí každý prst. Než nanesete vámi vybraný lak, je dobré použít tzv. base-coat, tedy podlak, který sjednotí povrch nehtu. Jakmile zaschne, můžete nanést lak v tenkých vrstvách, které nechávejte postupně zaschnout. Konečný výsledek ještě přelakujte bezbarvým lakem, a máte hotovo, píše Elle.

zdroj: Elle, Beauty Tipy, Pleť