Některé ženy mají to štěstí a od přírody jsou vysoké a štíhlé. Pokud to štěstí nemáte, jsou metody, jak můžete vypadat vyšší i štíhlejší

Přidat na Seznam.cz

Snad žádná žena nikdy nepronesla větu: „Chtěla bych být malá a široká“. Některé ženy mají to štěstí a od přírody jsou vysoké a štíhlé, ale pokud takové štěstí nemáte a měříte 160, 150 nebo ještě méně centimetrů, máme pro vás několik tipů, jak vypadat vyšší a s tím i štíhlejší.

Boty jsou základ

Jakýkoli podpatek, dokonce i mírné vyvýšení, pomůže prodloužit váš vzhled, díky čemuž budou vaše nohy vypadat delší. Nemusí se ani jednat o tzv. „jehly“, bohatě totiž stačí i boty s platformou. Nejde ale jen o styl bot, důležitá je i barva a styl.

Boty jsou často podceňovány, pokud jde o skládání outfitu. Ať už vlastníte dva páry nebo 200, záleží na tom, co máte na nohou – zvláště když si chcete prodloužit postavu. Za prvé, vaše boty by měly mít nízký kontrast s kalhotami, které máte na sobě. Pokud tedy nosíte tmavé džíny, měli byste se rozhodnout pro tmavé boty. Za druhé, tvar vaší boty dělá rozdíl. Hranaté špičky bot zkracují linii vytvořenou vašimi kalhotami. Zvolte klasickou mandlovou špičkou nebo mírně špičatou špičkou, abyste dále prodloužili délku nohou.

Kalhoty bez pásku a v úrovni pasu

Pásky skvěle udrží nepadnoucí kalhoty, ale dokážou rozbít i jinak skvělý outfit. Pokud jsou pro vás opasky nutností, rozhodněte se pro obyčejnou černou s velmi jednoduchou sponou. Kalhoty držte ve svém přirozeném pase, ne v nízkém pasu jako rapper z 90. let. Když si zvednete kalhoty, budete nejen vypadat, že máte delší nohy, ale kalhoty vám i vykreslí pozadí.

Odstíny jedné barvy

Termín „monochromatické barevné spektrum“ vztahuje k barvám odvozeným z jedné základní barvy a jejích odstínů.

Jednobarevné oblékání nutně neznamená, že by ženy měly mít od hlavy až k patě jednu jedinou barvu. Znamená to pouze, že pokud barvy, které nosíte, jsou ze stejného barevného schématu s menším kontrastem, budete vypadat vyšší.

zdroj: redakce, autorský článek, Petite Dressing, Look Smart, A Well Styled Life