Dokonalé linky k vašemu tvaru očí

Přidat na Seznam.cz

Samozřejmě nejsme všichni stejní a tak je pochopitelné, že to, co sluší jednomu, nemusí slušet druhému. Zejména u make-upu je pak důležité znát svůj obličej a vědět, jak zvýraznit některé jeho části. Pokud jde o oční linky, dobrým pomocníkem je vědět, jaký tvar oka máte.

Zjistěte, jaký tvar oka máte

Oční linky sluší všem, ale ne každému sluší všechny tvary a barvy. Nejen proto je dobré vědět, jaký tvar očí máte. Existuje 5 základních tvarů, tedy mandlové, hluboko posazené, se přepadlými víčky, „asijské“ a kulaté.

Líčení podle tvaru oka

U očí „asijského“ tvaru pomáhá prodloužit tvar oka vytvoření okřídleného ocásku. Nakreslete tenkou linku podél horní linie řas a prodlužte ji mírně nahoru ke konci, radí RealSimple. Pak ji roztáhněte směrem k vnějšímu koutku oka.

Pokud máte velké kulaté oči, můžete oční linky použít jen k jemnému zvýraznění oka. Zvýrazněte horní víčko, tloušťku udržujte v celém rozsahu stejnou. Nenatahujte linku příliš daleko, odstřihněte ji na konci oka u linie řas.

Protože oči s přepadlými víčky mají záhyb kůže, který zakrývá oční víčko, napjatá linka – nakreslení oční linky na „vodní linii“ – pomáhá definovat a zvýraznit oči. Naneste tenkou linku podél horní linie těsně pod řasy, radí Byrdie.

Pokud máte oči hluboko posazené, zdůrazněte přirozený pozvednutý tvar vytvořením okřídlené linky s dramatickým švihem. Naneste oční linku podél horní linie řas, mírně ji protáhněte za vnější koutek oka a zakončete ji pod ostřejším úhlem.

Dobrá zpráva pro oční linky pro oči mandlového tvaru: Můžete vyzkoušet téměř jakýkoli vzhled očních linek a vašim očím bude lichotit. Jeho všestranný tvar znamená, že vám budou slušet nejrůznější typy make-upu. Favoritem na mandlové oči je klasické kočičí oko. Pomocí pera naneste tenkou linku na vnitřní koutek a směrem ven ji zesilte, uvádí RealSimple.

zdroj: Eyeko, RealSimple, Byrdie