Kadeřník prozradil největší chybu, kterou děláme při mytí vlasů: Vlasy se pak ještě více mastí

Přidat na Seznam.cz

Vlasy jsou považovány za korunu krásy, proto jsou pro mnohé z nás věčným tématem. Kadeřník a kolorista z londýnského salonu se podělil o některé z největších chyb, kterých se jeho zákazníci dopouštějí. Nejčastěji se vyskytují během mytí.

Gareth Williams ze Salonu 64 v rozhovoru pro deník The Mirror vysvětlil, jak důležité je mýt vlasy při správné teplotě. ,,Jednou z největších chyb, kterých se lidé při mytí vlasů dopouštějí, je používání příliš horké vody.“ Podle něj je lepší volbou vlažná voda. ,,Když si myjete vlasy, aktivujete tím mazové žlázy. Používání příliš horké vody nebo příliš intenzivní šamponování vlasových vláken způsobí reakci mazových žláz, která může způsobit jejich mastnotu.“

Odborník dále zdůraznil, že je důležité vždy používat tepelnou ochranu před použitím jakýchkoli tepelných stylingových nástrojů, zejména pokud máte barvené vlasy. ,,Nepoužívání tepelné ochrany může způsobit, že barva rychleji vybledne a vlasy se začnou dříve štěpit,“ uvádí ve svém rozhovoru.

Poslední Williamsova rada se týkala návštěvy kadeřnického salonu a toho, zda byste si měli před příchodem umýt vlasy, pokud si je chcete nechat nabarvit. Říká, že hlava je nejlepší, když není příliš čistá, ale ani příliš mastná, uvádí web LBC.

,,Důvodem, proč není dobré přijít do kadeřnictví s mastnými vlasy, je to, že při nanášení barvy na vlasy je třeba překonat počáteční bariéru v podobě mastnoty. U čerstvě umytých vlasů tato bariéra neexistuje, takže přípravek může zcela proniknout do vlasového vlákna a vy dosáhnete požadovaných výsledků.“

Zdroje: The Mirror, LBC