Nevyjdete do výplaty? Nabízíme 3 tipy na to, jak přestat rozhazovat a začít šetřit

Přidat na Seznam.cz

Znáte to, jdete kolem drogerie a koupíte něco do zásoby? Také se snadno necháte strhnout levnou cenou, ale za pár dní se vám to rozpadne a musíte to koupit znovu? Pojďme se kouknout na tipy, které vám ušetří i tisíce ročně.

Nekupujte drogerii a kosmetiku do zásoby

Tímto pravidlem se nemyslí kupování ve výhodných akcích, ale takové to: ,,jdu okolo a něco si koupím“. Určitě kupujte novou kosmetiku až ve chvíli, kdy vám začne skutečně docházet. Předejdete tím narvaným regálům v koupelně, prošlé kosmetice, a tím zbytečně vyhozeným financím.

Také pozor na zkoušení nových produktů. Vyhněte se koupení pěti produktů, které následně načnete a po čase vyhodíte. Pokud už je pozdě, dejte je na místní swap. Třeba si odnesete jiný a ten váš pomůže někomu jinému.

Kvalita se skutečně finančně vyplatí

Moje babička říkávala: ,,Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci“. Měla skutečně pravdu. Je dobré se zamyslet před koupí, jestli danou věc budu potřebovat jen na chvilku nebo na dlouho. Také jak moc potřebuji, aby byla kvalitní.

Typickým příkladem jsou boty nebo oblečení. Pokud jdete na ples jednou za dva roky, asi úplně nepotřebujete kvalitu, ve které by se dalo protančit několik plesových sezón.

U oblečení se zase vyplatí investovat, pokud víte, že to opravdu budete nosit. Třeba takový dámský kostýmek ušitý na míru a z kvalitních materiálů vám bude dobře sloužit i několik let. Zato tričko z levného obchodu se třeba hned srazí či vybledne a vy zase poběžíte na nákup.

Využívejte slevové kódy a akce

Určitě se také vyplatí sledování slevových akcí a myslet trochu dopředu. Proč v říjnu nekoupit z e-shopu knihy k Ježíšku levněji, a to díky slevovým akcím?

Ať už se rozhodnete pro nákup mléka, másla nebo úplně jiného produktu, je dobré mrknout na internet. Je hned několik webových stránek, které vám dokáží produkty cenově porovnat a vy si je tak můžete koupit výhodněji. U e-shopů dokonce dokáží stránky porovnání produktů včetně nejlevnější dopravy.

Zdroje: zeny, autorský text