Pokud se vám nelíbí staré tetování, zde je několik tipů, co s tím můžete dělat. Nemusíte hned pod laser

Přidat na Seznam.cz

Většina lidí něčeho lituje a v případě tetování můžete litovat nejen motivu a umístění, ale i výběru tatéra, nebo třeba důvodu, proč jste si tetování nechali udělat. Ačkoliv je tetování na celý život, vždy existují způsoby, jak se ho „zbavit“. Podívejte se, jaké možnosti máte, pokud svého tetování litujete.

Laser

Laser je asi nejefektivnější způsob, jak své tetování odstranit buďto úplně, nebo alespoň částečně, aby bylo připravené na překrytí. Pokud jde o cenu, je to samozřejmě individuální, ale pokud laser srovnáme s cenami dalších metod, je nepochybně nejdražší. Na druhou stranu vám laser zaručí, že tetování zmizí úplně a navíc vám nehrozí žádné nebezpečí.

Cover

Cover, jinak řečeno překrytí tetování, je dobrou volbou pro ty, kteří sice litují svého tetování, ale stále chtějí zůstat „počmáraní“. Cover se často kombinuje s laserem, který původní motiv zesvětlí a tatérovi tak ulehčí práci s jeho překrýváním. Překrytí pak nabízí dvě, resp. tři možnosti – staré tetování můžete pouze oživit, doplnit barvy a případně obtáhnout linky, dále můžete staré tetování překrýt úplně novým motivem, který ale bývá větší a tmavší, než původní tetování. Nakonec je tu vždy možnost tzv. blackworku. V podstatě se jedná o kompletní začernění.

Domácí metody odstranění tetování

Mnoho lidí šetří na tatérovi a když pak výsledku litují, šetří i na odstranění tetování. Existuje mnoho způsobů, jak tetování odstranit doma a zdarma, ovšem co se bezpečnosti těchto metod týče, žádný profesionál by se pod ně nepodepsal. Jednou z nejběžnějších metod domácího odstranění tetování je tření kůže solí. Je to stará metoda a technicky funguje za předpokladu, že setřete dostatek kůže, abyste dosáhli na vrstvu, kde se drží inkoust. Stejného efektu můžete dosáhnout také hrubým pískem nebo brusným papírem. Jak už ale sami tušíte, tyto způsoby jsou bolestivé i nebezpečné.

zdroj: Tatt2Away, Sin City Tattoos, Cleveland Clinic