Spíte s mobilem u hlavy? Zaděláváte si na obrovské zdravotní problémy!

Přidat na Seznam.cz

Známe to všichni. Mobily máme u sebe 24 hodin v kuse a obvykle je většina z nás zvyklá spát striktně s mobilem u hlavy, nebo vedle nás a před spaním surfovat na mobilu. Studie však ukazuje, jak moc si zaděláváme na problémy.

Ovšem už jenom málo lidí ví, že spát s mobilem u hlavy s sebou přináší obrovská rizika, o kterých by se mělo více mluvit, píše Healthwise.

Nejenže je záření, které vysílají chytré telefony, nebezpečné, může způsobovat nespavost, noční můry, nebo změnu srdečního rytmu. Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla, že elektronická zařízení obecně (nejen mobilní telefony) jsou pro tělo špatné a mohou zvyšovat pravděpodobnost vzniku rakoviny.

Mobily nás neustále nutí kontrolovat, jestli nám někdo nenapsal novou zprávu, nebo nezavolal. V tomto jsou chytré telefony opravdu zrádné. A jelikož jsou mobily i návykové (a nejen mobily, i spousta jiných moderních technologií, jako tablety, notebooky a počítače), spoustu lidí je na nich naprosto závislých a při každém pípnutí se okamžitě musí podívat.

Kam mobil před spaním dát?

První krok je vypnout na mobilu Wifi připojení a zvuk. A jako naprosto nejlepší řešení se jeví dát mobil do druhé místnosti, nebo alespoň do šuflíku, kde na nás nemá až takový dosah nebezpečné záření.

Také se vřele doporučuje před spaním nesurfovat na internetu, jelikož prokazatelně člověku nedovolí tak lehce usnout.

Budík na telefonu

Určitě vás nepřekvapí věta, že plno lidí si nařizuje budík na telefonu na ráno do práce. Mnohem lepší řešení ale bývá koupit si budík klasický a telefon ponechat nejlépe ve vedlejší místnosti.

Rizika nabíjení telefonu pod polštářem

Už plno lidí na to doplatilo, protože vzniknul požár. Telefon tedy rozhodně nenechávejte na nabíječce pod polštářem, je to opravdu velký risk, který se nevyplatí v žádném případě pokoušet!

Zdroje: zdravi-nemoc.cz, redakce, Healthwise