Jaké je tajemství kondice Heleny Vondráčkové? Odtajnila i recept své maminky

Přidat na Seznam.cz

Zpěvačka Helena Vondráčková (75) patří mezi stálice české pop music a obdivuhodná je také její štíhlá vysportovaná postava. Jak zpěvačka prozradila, za vším stojí její aktivní životní styl, ovšem když přijde na meruňkové knedlíky, dlouho se přemlouvat nenechá.

Magazín Lifee.cz informuje o tom, jak zpěvačka zavítala do pořadu Na kafeečko a s moderátorkou Miluškou Bittnerovou si vypila jednu jedinou kávu, kterou ve svém denním jídelníčku má. Hned také vysvětlila proč. „Kávu moc nepiju, nejsem kafař, ale jednu za den si ráda dopřeju. Energii ovšem kávou nedobíjím. Tu dobíjím pohodou,“ říká v rozhovoru stálice naší populární hudby.

Jak známo, pohyb vyplavuje hormony štěstí, endorfiny. „Aby se člověk nenudil, tak já třeba ráda sportuji, ráda hraju tenis, ráda chodím na procházky s naším pejskem, plavu, pádluji a mám spoustu aktivních koníčků,“ vyjmenovává Helena, jejíž největší láskou je voda. „Už jako mladá jsem často jezdila na vodácký tábor na Vranovskou přehradu. A dokonce jsem se potom stala instruktorkou pádlování a plavání,“ dodává zpěvačka.

Helena nicméně v rozhovoru s Miluškou Bittnerovou přiznává, že i ona v jídle občas zhřeší, když je chuť. „Sladké mi problém nedělá, ale faktem je, že ho moc často nejím. Co miluji a bez čeho nemůžu být, to jsou meruňkové knedlíky podle receptu mé maminky, které jsou úplně skvostné,“ tvrdí zpěvačka a hned přidává stručný recept: „Jsou z tvarohového těsta a musí tam přijít cukr, máslo, strouhanka nebo tvrdý nastrouhaný sýr. To si dám opravdu ráda!“

Společnost jí a manželovi nyní dělá fenka německého ovčáka Jessie. „Miluju přírodu, zvířata, samozřejmě také lidi, a kdybych nebyla zpěvačkou, asi bych docela ráda dělala veterinářku,“ zamýšlí se Helena.

Aktuálně se například těší na velké turné, které startuje 11. března koncertem v Třebíči.

Zdroj: Lifee.cz, Instagram