Sladká pizza: Vyzkoušejte netradiční dezert

Přidat na Seznam.cz

Klasická italská pizza samozřejmě není sladká, ale proč to nevyzkoušet? Můžete si tak připravit netradiční dezert nebo sladký oběd, který si zamilujete vy i děti. Příprava je navíc velmi jednoduchá a pizzu můžete ochutit podle svých představ.

Těsto na pizzu

Těsto na sladkou pizzu je v podstatě stejné, jako na pizzu klasickou. Jednoduše rozdrobené droždí smíchejte s vlažnou vodou, cukrem a trochou mouky a připravte kvásek. K němu poté přidejte mouku, sůl a olej a vypracujte hladké těsto, které nechte ještě 30 minut kynout.

Pizzu ochuťte podle vašich představ

Je jen na vás, jak pizzu připravíte. Můžete na ni dát mascarpone, tvaroh, nutellu nebo třeba marmeládu. Poté na pizzu přidejte ovoce, například jahody, banány, nebo maliny, a čokoládu, nasekanou nebo nastrouhanou.

Pečení

Těsto rozválejte a než na něj vyskládáte přísady, předpečte ho na 5 minut asi na 200 °C. Poté můžete na těsto přidat vše, co máte rádi, a pizzu dochutit vanilkovým nebo třtinovým cukrem.

Připravenou pizzu dejte ještě na pár minut zapéct – jakmile se rozpustí čokoláda, máte hotovo. Dezert pak můžete podávat ještě se šlehačkou nebo zmrzlinou.

Poznáte tak, že pizza nemusí být jen slaná. Vyzkoušet něco nového a novou chuť stojí za to.

zdroj: freshiprima, recepty, toprecepty