Digitální detox může změnit i náš sexuální život. Odpočinkem od technologií sníženíme stres a budeme se cítit klidněji

Přidat na Seznam.cz

Digitální detox by mohl být tajemstvím, jak zvýšit své libido a znovu zažehnout jiskru ve vztahu bez sexu. Ano, slyšeli jste správně. Sex je pro většinu z nás nepopiratelně důležitý, pomáhá nám cítit se více spojeni s naším tělem a s našimi partnery. Je tedy pochopitelné, že všichni dáváme sexu maximum.

Co je to digitální detox?

Digitální detox označuje dobu, kdy se člověk po určitou dobu zdrží používání elektronických zařízení, jako jsou chytré telefony nebo počítače. Mnozí se na digitální detox vydávají, aby se zbavili stresu nebo se soustředili na sociální interakce, které nevyžadují technologie. Digitální detox nám může pomoci vrátit se k základům a soustředit se na to, co je důležité v našem reálném životě, a ne ve virtuálním světě.

Jaké jsou výhody digitálního detoxu?

Digitální detox má významný vliv na naši psychiku. Bylo zjištěno, že odpojení se od sítě zvyšuje naši produktivitu, pomáhá nám cítit se klidnější, pomáhá nám cítit se bezpečněji, snižuje stres, zlepšuje spánek, zvyšuje soustředění, zlepšuje sebevědomí. Digitální detox může mít také velký vliv i na sexuální život!

Jak technologie ničí sexuální život?

I když víte, že se z toho stává negativní záležitost, náklonnost k jejich telefonu chtě nechtě dostává přednost. Koneckonců spousta lidí přiznává, že jsou na svých telefonech závislí. Jejich telefony jsou stále první věcí, které se dotknou, když se probudí, a poslední věcí, které se dotknou, než jdou spát. Ve skutečnosti by to měl být jejich partner.

Problém není v samotných digitálních zařízeních, ale ve způsobu, jakým s nimi komunikujeme a jak se k nim chováme. Tato představa technologie jako vetřelce je součástí mnohem většího problému, kterému dnes čelíme. Na jedné straně používáme technologická zařízení k rozptýlení, ale pak se na nich opět ocitáme v obdobích našeho života, kdy by měla být prioritou intimita.

Jak úspěšně absolvovat digitální detox a zlepšit svůj sexuální život?

Digitální detox je rozumný způsob, jak zjistit, kde nám digitální zařízení způsobují problémy, a pochopit, zda si čas strávený s telefonem skutečně užíváme, nebo jsme na něj jen zvyklí. Pokud se rozhodnete do detoxu pustit, dodržujte následující pravidla.

  • Vyberte si datum a čas, kdy si ve dvou dáte digitální detox. Možná si budete chtít vybrat klidnější období v práci. Pozitivní účinky detoxu pocítíte už po dvou dnech.
  • Dejte svým přátelům a rodině vědět, že jste na digitálním detoxu, a požádejte je o pomoc a podporu. Například je požádejte, aby vás kontaktovali pouze v naléhavých případech.
  • Věnujte se jiným aktivitám jako jsou například stolní hry, čtení knihy nebo jiné koníčky.
  • Stanovte si pravidla, kdy telefony používat a kdy ne.
  • Pokud můžete, nepoužívejte telefony v ložnici.
  • Pamatujte, že telefony mohou a měly by sloužit k posílení vašeho vztahu, ne k jeho rozptýlení.
  • Vypíchněte poznatky z detoxikace a realisticky je implementujte do své dlouhodobé rutiny.

Pokud se budete řídit těmito radami, váš sexuální život bude zcela jistě lepší a především kvalitnější.

Zdroj: RedOnline, studie ncbi.nlm.nih.gov