Je snadné upadnout do rutiny. Vášnivá jiskra v dlouhodobém vztahu. Jako první najděte svou vnitřní jiskru

Přidat na Seznam.cz

V dlouhodobém vztahu může být velmi snadné upadnout do rutiny a zapomenout na to, co nás původně přitahovalo k našemu partnerovi. Ale představte si, že byste mohly oživit plamen vášně a znovu probudit tu vzrušující přitažlivost. Co kdybychom vám teď řekli, že tajemství leží ve vašem vlastním pocitu a že můžete být hlavní hybnou silou, která znovu vzbudí vášeň ve vašem vztahu?

Najděte svou vnitřní jiskru

Představte si na chvíli, že jste zpět na začátku vašeho vztahu, kdy jste byly plné sebevědomí a radostného očekávání. Nejprve je důležité najít v sobě tenhle vnitřní pocit. Zamyslete se nad tím, co vás dělá šťastnou a co vás naplňuje. Hledejte své vášně a zájmy a dělejte věci, které vás naplňují energií. Když se cítíte dobře ve své kůži, předáváte to okolí a přitažlivost se automaticky zvyšuje.

Komunikace a flirtování

Komunikace je klíčová pro udržení vášně v dlouhodobém vztahu. Cvičení flirtu je jako cvičení svalů – čím více ho praktikujete, tím silnější se stáváte. Vytvořte si čas na pravidelné rozhovory a sdílejte své touhy, sny a fantazie. Nepodceňujte sílu slov a doteků. Buďte hravé a kreativní, ať už jde o nevinné poznámky nebo pikantní vzkazy. Nebojte se experimentovat a objevovat nové způsoby komunikace, které vás oba budou bavit.

Romantika a překvapení

Manželství nemusí znamenat konec romantiky a překvapení. Právě naopak, můžete ještě více rozdmýchat plamen vášně díky tomu, jak dobře se již navzájem znáte. Nezapomínejte na drobná gesta lásky, jako jsou líbání na rozloučenou, romantické večeře nebo nečekané drobnosti či malé změny v zaběhnuté rutině. Buďte kreativní a překvapujte svého partnera. Můžete například připravit piknik ve vaší oblíbené lokalitě nebo zorganizovat víkendový únik z reality. Malá překvapení mohou mít velký dopad na obnovu vášně a intimitu ve vztahu.

Společné zážitky

Abyste mohly oživit váš vztah, je důležité trávit společně čas a prožívat vzrušující zážitky. Vytvořte si seznam věcí, které byste chtěly společně zažít, a začněte je postupně plnit. Může to být například cestování, adrenalinové sporty nebo společné kurzy, ale třeba i legrační hry. Nezáleží na tom, jaké zážitky si vyberete, důležité je, že je budete sdílet společně a vytvoříte nové vzpomínky, které vás spojí ještě více.

Vztah jako zrcadlo

Naše nejbližší vztahy jsou doslova zrcadlením, které nám odráží naše vlastní pocity, myšlenky a jednání. Pokud se k vám váš partner chová lhostejně, je důležité se podívat do sebe a zhodnotit, zda jsme mu samy projevovaly dostatek zájmu a lásky či zda jsme na něj v poslední době nemyslely převážně v negativním světle.

Využijte vašich pracně získaných znalostí

Skutečná jiskra a blízkost v dlouhodobém vztahu není nemožná, ačkoli to tak může pod tíhou každodenních starostí či nasbíraných nepříjemných pocitů působit. Začíná to však vždy uvnitř vás samotných – ve vašem vlastním pocitu. Když se cítíte sebevědomé a šťastné, přitažlivost se automaticky a zcela přirozeně zvýší. Důležité je také udržovat komunikaci, vážit si drobných gest lásky a sdílet společné zážitky. Velkou výhodou je perfektní znalost přání, zvyků a povahy vašeho partnera, která přichází až se společně odžitými léty a zesiluje překonáním náročných situací. S trochou kreativity a odhodlání můžete oživit váš vztah a znovu zažít vášeň, která vás spojila na začátku. Nezapomínejte, jakou hodnotu naše nejsilnější vztahy mají a jakou péči si tedy právem zaslouží.

Zdroj: autorský článek