Jsem singl: Úspěšné vztahy spočívají v tom, že se cítíte dobře sama i bez partnera a nejste na něm závislá 24/7. Začněte u sebe a rozvíjejte svou osobnost

Přidat na Seznam.cz

Být single je v dnešní době těžké. Mnoho z nás je už ve věku, kdy by rádi založili rodinu, ale najít partnera je v této uspěchané době nelehkým úkolem. Jak si tedy zkrátit čas čekáním? Poznáním sama sebe! V tomto článku vám poradíme, jak na to.

Úspěšné vztahy spočívají také v tom, že se každá strana cítí dobře sama i bez partnera a není na něm závislá 24/7. Když máme totiž své vlastní zájmy, koníčky a dobře rozvinutou osobnost, víme, že oba můžeme do partnerství přinést něco cenného a být v pohodě i bez něj, píše magazín Glam. Než se tedy vrhnete na randění s jinou osobou, věnujte čas zásadní praxi randění sami se sebou. Jak tedy na to?

Poznejte sami sebe

Když začínáme randit, veškerou energii vkládáme do poznávání druhého člověka. Jsme okouzleni jeho příběhy, připraveni prozkoumat jeho svět a dychtíme zjistit všechny hloubkové detaily. Vložte tedy stejnou dávku nadšení i sami do sebe!

Poznejte se tak, že procestujete prostor své psychiky a mysli. Zamyslete se nad tím, kde jste začínali, jaké byly vaše plány a kam vás životní cesta dovedla. Baví vás stále stejné věci jako dříve? S přirozenými přílivy a odlivy života se mění naše priority, mizí naše vášně a objevují se nové. Představte si svůj dokonalý den a zjistěte, jak dobře se shoduje s vaší každodenní rutinou a realitou. Je to místo, kde chcete v životě být, nebo je pro vás váš dokonalý den něčím nedosažitelným?

Jakmile zjistíte, co vám dělá skutečnou radost, vyhraďte si čas na zkoumání svých zájmů a věnujte se činnostem, které vám přinášejí radost.

Meditujte

Meditace je v posledních letech stále populárnější. Má pozitivní vliv na vaši emocionální, fyzickou a duchovní pohodu, od snížení stresu po zlepšení spánku. Meditace je také skvělým způsobem, jak znovu propojit svou mysl, myšlenky, tělo a duši, pokud chcete pěstovat vztah sami se sebou.

Meditace vám může pomoci rozvinout pozitivní pohled na život a stejnou euforii, jakou zažíváte, když se vydáváte na cestu randění s novou osobou, můžete zažít i při meditaci. Navíc při ní vyvíjíte vědomé úsilí věnovat část dne sobě a svému zdraví. Ponechání všech ostatních starostí a negativních myšlenek stranou může udělat zázraky pro vaše zdraví a štěstí.

Poznávání nových míst

Vzrušení z poznávání nových míst a vzrušení z cestování se neomezuje jen na vztahy s jinými lidmi. Naopak, vydat se na sólové cestování může být neuvěřitelně naplňující a obohacující zážitek. Navíc má sólo cestování spoustu výhod. Nejen, že o všem rozhodujete sami, ale především máte tu možnost se na cestě i rozvinout a srovnat si myšlenky.

Cestování vám tak poskytuje jedinečnou příležitost rozšířit si obzory, vystoupit ze své komfortní zóny a dopřát si v životě nové vzrušení.

Projevte sami sobě stejnou lásku, jakou byste projevili milenci

Když jsme ve vztahu, snažíme se svému partnerovi projevit mimořádně velkou lásku, kterou k němu cítíme. Překvapujeme ho dárky, připravujeme speciální víkendy, udržujeme domácnost v pořádku, snažíme se vypadat co nejlépe a děláme vše, co je v našich silách, aby byl šťastný. Láska je slepá, takže se také snažíme nechat jejich chyby plavat a přehlížíme jejich nedostatky.

Sebepoznávání je ideální příležitostí, jak stejnou dávku lásky projevit i sobě. Láska k sobě samému je pro naše štěstí a duševní pohodu klíčová. Vynaložte proto na sebe stejné úsilí jako na partnera. Můžete se například hezky obléci, koupit si nové oblečení, vyrazit na večeři nebo výstavu. Zkrátka dělat vše jako kdybyste měli partnera.

Vyrazit si na rande a podpořit svůj duchovní růst nemusí být vlastně ani nic tak zvláštního. Udělat si ve svém nabitém rozvrhu čas pro sebe se bude stávat přirozené a postupem času zjistíte, že jste našli opravdovou cestu sami k sobě.  A muži sebevědomí a nezávislost milují!

Zdroj: glam.com, Youtube