Rodinná zábava během zasněžených dní: Co můžete vyzkoušet s dětmi

Přidat na Seznam.cz

Na některých místech je možná zima bez sněhu, ovšem jinde je bílo jako v pohádce. Podívejte se, co můžete s rodinou podniknout, a to jak venku, tak doma!

Doma v teple

Pokud patříte mezi ty, kteří se sněhu raději obloukem vyhnou, můžete si užít typicky zimní zábavu i doma. Blíží se Vánoce, takže jednou z věcí, kterou můžete s dětmi podniknout, je výzdoba celého domu, pečení cukroví, nebo vánoční úklid. Kromě toho můžete s dětmi vyrábět zimní dekorace, jako jsou papírové vločky nebo adventní věnce.

Sníh a led

Typicky zimní aktivitou je například bruslení, ovšem dejte si pozor na to kde. Vždy se ujistěte, že led je dostatečně silný. Máte-li to štěstí, že vám venku napadl sníh, jděte s dětmi sáňkovat, postavte sněhuláka nebo přidejte trochu fantazie a sněhulákovi přidejte celou rodinu. Můžete s dětmi také začít koulovací bitvu nebo jim pomoci se stavbou iglú.

Večerní pohoda

Promrzlí a unavení si můžete užít ještě večerní klid v teple domova. Pusťte si například jednu z vánočních klasik, jako jsou filmy Sám doma nebo Grinch. Můžete si zahrát deskové hry, vyprávět si příběhy, nebo, pokud máte malé děti, povědět si o tom, kdo je Ježíšek, a proč nosí dárky.

Zdroj: purewow, verywellfamily, realsimple