Scullyová z Akt X píše knihu o ženách a sexualitě. Do projektu se mohly zapojit ženy z celého světa

Přidat na Seznam.cz

Gillian Anderson, kterou české publikum zná především jako zrzku Scullyovou ze sci-fi seriálu Akta X, zažívá tak trochu životní rozkvět. Stejně jako její alter ego, doktorka Jean Milburn ze Sexuální výchovy, chce Gillian mluvit o sexu. A právě to dělá v nové knize, která bude kronikou intimního života žen z celého světa.

„Milá Gillian“

Při oznámení svého nového projektu Gillian také vyzvala ženy, aby jí osobně napsaly své sexuální fantazie a příběhy, uvádí Glamour. Některé z nich budou v knize zveřejněny.

O své výzvě k zasílání osobních příspěvků říká: „Projekt ‚Drahá Gillian‘ bude tvořit generačně významnou knihu, ve které budou shromážděny vaše anonymní dopisy, aby se prozkoumalo, jak ženy skutečně přemýšlejí o sexu. Žádám vás o dopisy o délce přibližně 1 000 (ale ne více než 2 500) slov v jakémkoli jazyce, v nichž byste popsaly své nejintimnější, soukromé sexuální fantazie. Svůj dopis jednoduše otevřete slovy „Milá Gillian“ a popusťte uzdu své fantazii. Já se samozřejmě také podělím o své vlastní.“

The Biggest Movies To dítě hvězdy In 2020 (And Beyond) – GameSpot

Co herečku vedlo k napsání knihy?

Gillian Anderson se k napsání knihy inspirovala poté, co si v rámci výzkumu pro svou roli ve filmu Sexuální výchova přečetla knihu Nancy Friday Moje tajná zahrada a nedávno poskytla rozhovor v podcastu Women’s Prize for Fiction o tom, proč s ní kniha rezonovala.

„Ženy se zde nefiltrovaně a syrově svěřují se svými nejhlubšími fantaziemi… Rozhovory prozrazují něco skutečně osobního,“ řekla o přelomové knize z roku 1973.

O svém „restartu“ knihy v 21. století, jak ji sama nazývá, chce prozkoumat, jak vypadá sexuální život žen o 50 let později. 

„Naše nejhlubší, nejintimnější obavy a fantazie zůstávají uzamčeny v našem nitru, dokud se neobjeví někdo, kdo k nim má klíč. Tady je ten klíč. Chci od vás slyšet… Protože když mluvíme o sexu, mluvíme o ženství a mateřství, nevěře a vykořisťování, souhlasu a respektu, spravedlnosti a rovnostářství, lásce a nenávisti, rozkoši a bolesti.“

Zdroj: glamourmagazine.co.uk, Instagram