Ztrácí váš partner zájem o intimní život? Na vině může být nedostatek komunikace či stereotyp

Přidat na Seznam.cz

V našem moderním světě je sexuální život klíčovým aspektem každého vztahu. Ale co když se vám zdá, že váš partner ztrácí zájem o sex? Přestože se muži často označují za „věčně připravené“, i oni mohou být odrazeni různými faktory, které se na první pohled mohou zdát nepodstatné. Pojďme se podívat na některé z nich a zjistit, jak můžeme předejít odrazení partnera od sexu.

1. Nedostatek komunikace

Komunikace je základ každého vztahu a je to i klíč k uspokojivému sexuálnímu životu. Neschopnost komunikovat o svých sexuálních preferencích nebo problémech, může vést k neporozumění a frustracím, které mohou partnera odrazovat od další intimity.

2. Nízké sebevědomí

Sebevědomí je nakažlivé a přitažlivé. Pokud žena neustále kritizuje své tělo nebo je příliš ostýchavá, muži to mohou vnímat jako odrazující. Je důležité se cítit sebejistě a přijmout své tělo takové, jaké je.

3. Stereotypní rutina

Sex by měl být vzrušující a plný vášně, ne rutinní činnost. Pokud sex začne být příliš předvídatelný, může to snížit jeho atraktivitu pro muže. Experimentujte s novými polohami, hračkami nebo prostředím, aby se sex stal opět vzrušujícím.

4. Nedostatek iniciativy

Muži ocení, když žena projeví iniciativu v sexuálním životě. Pokud vždy čekáte na to, až bude váš partner ten, kdo začne, může to vést k pocitu, že o sex nemáte zájem.

5. Příliš mnoho stresu

Příliš mnoho stresu a únava může způsobit snížení libida u obou pohlaví. Pokud trávíte většinu času prací nebo se staráte o domácnost a děti, může to vést k tomu, že nebudete mít ani čas, ani energii na sex.

6. Nedostatek intimity

Sex není jen o fyzické blízkosti, ale také o emocionální intimitě. Pokud muž cítí, že jeho partnerka je vzdálená nebo nepřítomná během sexu, může to být pro něj odrazující.

Zdroj: autorský článek, Prevention