7 každodenních maličkostí pro zlepšení vašeho zdraví. Začněte ranní meditací

Přidat na Seznam.cz

Zdraví je náš nejcennější poklad a je na nás, jak se o něj postaráme. Nemusíte být vrcholový sportovec nebo nutriční expert, aby jste se cítili skvěle a byli zdraví. Každodenní drobné kroky mohou mít obrovský dopad na to, jak se cítíme. Ať už jste na začátku své cesty za zdravím, nebo se snažíte udržet své současné zdravé návyky, zde je sedm konkrétních věcí, které byste měli zařadit do svého každodenního života. Jednoduché, ale efektivní tipy, které vám pomohou udržet tělo i mysl v kondici.

1. Procházka po obědě

Místo pasivního odpočinku u televize nebo počítače byste měli po obědě využít hodinu chůzí. Tato činnost napomáhá zlepšení trávení, zvýšení metabolismu a zlepšení nálady.

2. Ranní meditace

Meditace je efektivní nástroj pro podporu duševního zdraví. Hned po probuzení si vyhraďte 10-15 minut na klidnou meditaci. Tímto způsobem zahájíte svůj den s klidem a pozitivním myšlením.

3. Zapisování do deníku

Deník je účinný způsob, jak se vypořádat s vlastními myšlenkami a emocemi. Každý den si vyhraďte čas k zaznamenání svých myšlenek, pocitů a zkušeností, což vás lépe seznámí s vašimi emocemi a poskytne úlevu od stresu.

4. Pití vody s citronem po probuzení

Konzumace studené vody s citronem ihned po probuzení je skvělý způsob, jak začít den. Citron je bohatý na vitamín C, který posiluje imunitní systém. Studená voda na druhou stranu pomáhá udržovat hydrataci těla a podporuje trávení.

5. Denní cvičení jógy

Jóga přispívá k zlepšení flexibility těla, síly a rovnováhy. Každý den si vyhraďte čas na cvičení jógy. Stačí i 20 minut denně.

6. Konzumace zelených potravin

Zelené potraviny jsou bohaté na vitamíny a minerály. Snažte se v rámci své stravy konzumovat co nejvíce zelených potravin, jako jsou saláty, brokolice, špenát a další listové zeleniny.

7. Noční rituály pro lepší spánek

Kvalitní spánek je nezbytný pro celkové zdraví. Zkuste mít noční rituály, jako je čtení knihy, vyprávění pohádek dětem, poslech relaxační hudby nebo meditace před spaním, které podporují kvalitní spánek.

Zdroj: autorský článek, Real Simple