Chcete svým vlasům vdechnout zpátky život? Dopřejte jim odpočinek a nezapomínejte na kondicionér
Mnoho z nás se může ztotožnit s tím, že jsme vlasy barvily příliš často, pokračovaly v jejich tepelné úpravě, i když to pravděpodobně nebyl dobrý nápad, nebo je zatěžovaly vlasovými přípravky. A to se nám tvrdě nevyplatilo. Jak jim tedy vdechnout zpátky lesk a zdraví?
Pokud chcete obnovit nezdravé vlasy, nic není nemožné. Chcete to jen čas a dávku trpělivosti. Při poškození vlasů dochází ke změně a oslabení vnější kutikuly, píše magazín Glam. Klíčem k obnově a prevenci budoucího poškození je tedy podniknout kroky k výživě vlasů, obnovit prameny a vrátit vlasům jejich dřívější vitalitu.
Dopřejte svým vlasům odpočinek od tepla a chemických látek
Spousta žen má tendenci spoléhat na žehličky na vlasy, barvy na vlasy a kulmy. Časem však se však tato péče začne podepisovat na vlasech jejich vysušením, krepatěním nebo lámáním. Proto pomáhá dopřát vlasům odpočinek. Pokud chcete, aby se vaše vlasy vzpamatovaly z toho největšího šoku, dopřejte jim alespoň měsíční pauzu.
Hýčkejte své vlasy kondicionéry
Pokud jste někdy zkoušeli mýt vlasy šamponem bez použití kondicionéru, víte, jak neposedná vaše hříva může být. Pokud tedy vaše vlasy nejsou v nejlepší kondici, pravidelné používání kondicionérů při každém mytí vám pomůže vlasy rozčesat, hydratovat a dodat jim hebkost a lesk. Do své rutiny byste měli zařadit také hloubkové kondicionéry.
Zatímco běžné kondicionéry zacelují vnější část pramene, hloubkové kondicionéry zůstávají na vlasech delší dobu a vyživují vnitřní část pramene. A jak často hloubkový kondicionér používat? To závisí na stavu vašich vlasů. Někdo jej používá jedou týdně, někdo zase jednou měsíčně.
Pravidelně zastřihujte
Vlasy je důležité pravidelně je zastřihovat, abyste odstranili suché a roztřepené konečky. Odstřihnutím poškozených konečků zabráníte tomu, aby se roztřepené vlasy šířily vzhůru a lámaly se ještě déle. Vlasy zastřihujte každé čtyři až šest týdnů, pokud si chcete udržet svůj stávající střih nebo každých šest až osm týdnů, pokud si vlasy necháváte narůst.
Nerozčesávejte mokré vlasy
Kartáčování mokrých vlasů je povoleno, pokud však máte kartáč speciálně vyrobený pro rozčesávání mokrých, křehkých vlasů. Pokud nevíte, po kterém hřebenu sáhnout, hřeben s širokými zuby je pro mokré vlasy jako stvořený.
Nemyjte si vlasy každý den
Někdo dává přednost mytí každý druhý den a někdo jen jednou týdně, ale rozhodně byste si neměli mýt vlasy každý den. Příliš časté mytí může totiž odstranit důležité oleje z pokožky hlavy příliš brzy, než dostanou šanci proniknout do vlasového stvolu a vyživit celou délku.
A to, že si nemyjete vlasy každý den, neznamená, že byste si je neměli česat. Kartáčování může rovnoměrně dostat přírodní oleje od pokožky hlavy ke konečkům, což může být pro konečky prospěšné.
Zdroj: glam.com, Youtube