Jak na delší řasy bez řasenky, umělých řas a kosmetiček

Přidat na Seznam.cz

Řasy chrání oči před nečistotami. Fungují také jako senzory, které varují oči před potenciálním nebezpečím, když se objekty přiblíží. Rychlé vyhledávání na webu „jak na delší řasy“ přinese dlouhý seznam domácích řešení. Téměř žádný z těchto způsobů však není vědecky prokázán a v některých případech by mohly dokonce poškodit váš zrak. Některé výjimky ale mohou skutečně pomoci – podívejte se jaké.

Dobrá péče o řasy je základ

Vždy smyjte make-up a nečistoty. Odstraňte oční make-up jemným odličovačem, jako je micelární voda. Namočte vatový tampon do roztoku a přitiskněte polštářek k oku a vyhněte se tahání řas. Zvažte použití čisticího prostředku na olejové bázi, který rozpouští make-up a nečistoty a zároveň hydratuje a zvlhčuje řasy. Nahromadění make-upu a nečistot může podráždit a vysušit vaše řasy, způsobit oční infekce a řasy mohou vypadnout. Pomocí čisté řasenky pročešte řasy jemnými tahy nahoru. „Kartáčováním“ řasy rozmotáte, což umožní novým řasám růst rovně, píše web Master Class.

Silné vrstvy řasenky a časté prodlužování řas zvyšují tlak na vlasové folikuly a poškozují řasy. Zvažte, že si jednou týdně uděláte přestávku v líčení, abyste řasám poskytli čas na uzdravení. Pokud máte svědivé, podrážděné oči a suché řasy, zkuste se několik dní nebo týdnů nelíčit. Omezte také používání kleštiček na řasy a umělých řas, které chloupky oslabují a způsobují jejich vypadávání.

Použijte sérum na růst řas, které obsahuje bimatoprost, u kterého bylo prokázáno, že řasy rostou delší, silnější a tmavší

Najděte přírodní, bezpečné sérum, které máte rádi, a nanášejte ho dvakrát denně čistou řasenkou. Spousta produktů na řasy ale obsahuje škodlivé složky, které by mohly vést k trvalému poškození. Ačkoli můžete mít úžasné výsledky, když je používáte, jakmile přestanete, může to vést k tomu, že vaše přirozené řasy vypadnou nebo zeslábnou, nebo k jiným škodlivým, dlouhodobým vedlejším účinkům, varuje web Byrdie. Proto se nejdříve ujistěte, že složení produktu je bezpečné. Pokud se bojíte sér na řasy, chcete se vyhnout chemikáliím nebo jste při jejich používání zaznamenali podráždění, existují některé (nejen) přírodní metody, které by možná stálo za to vyzkoušet.

Některé běžné domácí prostředky mohou pomoci, ovšem výsledky nejsou vědecky podložené

Vazelína tři dny v týdnu v malém množství, nanesená před spaním, by (podle některých jedinců) mohla pomoci. Další možností je zelený čaj. Ten aplikujte denně studený, neslazený, pomocí vatového tamponu.
Olivový olej večer před spaním je také další možnost. Stejně tak ricinový olej nebo aloe vera. Myslete především na vaše bezpečí, a pokud zaznamenáte podráždění očí, ihned složku smyjte, píše web Healthline.

zdroj: Healthline, Master Class, Byrdie