Které ovoce je nejlepší na hubnutí? Pozor, po některém se i přibírá!

Přidat na Seznam.cz

Ovoce je přírodní svačinka plná vitamínů, vlákniny a dalších živin, které podporují zdravou výživu. Ovoce má také obecně nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny, což vám může pomoci zhubnout. Ale pozor! Ačkoli ovoce obvykle není první skupinou potravin, která vás při snaze přibrat na váze napadne, několik druhů ovoce vám může poskytnout dodatečné kalorie, které vaše tělo potřebuje k přibírání, informuje web Healthline.

Po kterém ovoci můžete zhubnout?

GRAPEFRUIT

Grapefruit bývá spojován s dietami a hubnutím. Půlka grapefruitu obsahuje pouhých 39 kalorií, ale poskytuje 65 % referenční denní dávky vitaminu C. Červené odrůdy také poskytují vitamin A. Konzumace grapefruitů navíc snižuje množství tělesného tuku, obvod pasu a krevní tlak.

JABLKA

Jablka mají nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny: 116 kalorií a 5,4 gramů vlákniny na jedno větší jablko. Bylo také zjištěno, že podporují hubnutí. Protože nízkokalorické ovoce, jako jsou jablka, je sytější, můžete během dne sníst méně jiných potravin. Jablko je téměř třikrát sytější než čokoládová tyčinka.

JAKÉKOLI BOBULE

Bobule jsou nízkokalorické zdroje živin. Například půl šálku borůvek obsahuje pouhých 42 kalorií, ale poskytuje dostatek vitaminu C, manganu a vitaminu K. Jeden šálek jahod obsahuje méně než 50 kalorií a poskytuje vlákninu, vitamin C a mangan.

Bylo také prokázáno, že bobule jsou syté. Jedna malá studie zjistila, že lidé, kteří dostali svačinu z bobulí, snědli při následujícím jídle méně jídla než ti, kteří dostali sladkosti se stejným počtem kalorií.

PECKOVICE

Peckovice jsou skupinou sezónního ovoce s masitým povrchem a peckou uvnitř. Patří sem broskve, nektarinky, švestky, třešně a meruňky. Peckovice mají nízký glykemický index, nízký obsah kalorií a jsou bohaté na živiny, jako jsou vitaminy C a A, díky čemuž jsou vhodné pro lidi, kteří se snaží zhubnout.

KIWI

Kiwi je velmi bohaté na živiny, je vynikajícím zdrojem vitaminu C, vitaminu E, kyseliny listové a vlákniny a má významné zdraví prospěšné účinky.

Po kterém ovoci se může přibírat?

BANÁNY

Banány jsou výbornou volbou, pokud chcete přibrat na váze. Jsou nejen výživné, ale také skvělým zdrojem sacharidů a kalorií. Zejména zelené banány mají vysoký obsah rezistentního škrobu, který prochází trávicím traktem nestrávený.

AVOKÁDO

Avokádo má vysoký obsah kalorií a zdravých tuků, takže pokud se snažíte přibrat, je pro vás vynikající volbou. Avokádo je bohaté na mnoho mikroživin, včetně draslíku a vitaminů K, C, B5 a B6.

KOKOSOVÝ OŘECH

Kokosový ořech je všestranné ovoce, které si získalo oblibu pro své mnohé zdraví prospěšné účinky. Je také skvělým zdrojem kalorií, protože obsahuje hodně tuku a málo sacharidů.

MANGO

Mango je lahodné, sladké ovoce, které se může pochlubit působivým profilem živin. Stejně jako banány je mango dobrým zdrojem kalorií, složených většinou ze sacharidů.

Zdroj: healthline.com