Nevynechávejte pravidelnou prohlídku svého domácího mazlíčka. Zde jsou důvody, proč

Přidat na Seznam.cz

Mezi chovateli domácích mazlíčků panuje mylná představa, že konzultace s veterinářem jsou spíše jen nákladem než nutností. Pravidelné prohlídky nejenže udržují zdraví vašeho domácího mazlíčka v nejlepší kondici, ale také pomáhají pochopit a eliminovat další možné nemoci, které by vašeho mazlíčka mohly potkat. Jako zaneprázdněný chovatel domácího mazlíčka můžete snadno získat přístup k veterináři z pohodlí domova nebo odkudkoli, napsal deník Femina.in.

Pravidelné zdravotní prohlídky jsou důležité pro to, aby zvíře zůstalo zdravé. Jednoduchá lékařská prohlídka zvířete i prostřednictvím videohovoru může vašemu mazlíčkovi prodloužit život. Může to být skvrna v očích, flek na uších nebo dokonce krev na dásních zvířete – mnohé z toho mohou prozradit existenci onemocnění, které by mohlo být pro vašeho mazlíčka nepříjemné.

Když si koupíte zvíře, je to obrovská zodpovědnost a je třeba učinit všechny možné kroky, aby byl jeho život snazší a pohodlnější. Jednoduchá patnáctiminutová konzultace s veterinářem může mít obrovskou přidanou hodnotu pro zdraví a pohodu domácích zvířat. Znamená to pochopit a pozorovat určité příznaky, které mohou být klíčem k určení toho, čím vaše zvíře prochází – fyzicky i emocionálně.

Pár základních rad, které by měl znát každý pán svého domácího mazlíčka:

  • Pozorujte, zda není váš mazlíček letargický. V případě, že pozorujete náhlý pokles hladiny energie, může být s vaším zvířetem něco v nepořádku.
  • Všímejte si stravovacích a pitných návyků svého zvířete. Může se stát, že někdy nesní své oblíbené pamlsky nebo nepije vodu. Může to být známkou žaludeční nevolnosti nebo možná něčeho horšího.
  • Zkontrolujte, zda se na těle vašeho zvířete neobjevují boláky, ztráta srsti nebo dokonce stopy. Může to být reakce na něco, co snědlo, na počasí nebo na změnu prostředí.
  • Nikdy na psa netlačte, aby plnil povely. Mohlo by ho to rozrušit a vést ke komplikacím. Buďte laskaví.
  • Ujistěte se, že svého mazlíčka pravidelně očkujete, a nenahrazujte ho doplňky stravy ani léky, pokud nejsou předepsané nebo podle potřeby.

Od správné výživy a preventivních léků až po péči o srst a duševní stimulaci – o vše je třeba jako chovatel zvířete dbát, aby vaše zvíře bylo šťastné a zdravé.

Být chovatelem domácího mazlíčka vyžaduje neustálou péči a pozornost. Ale nakonec už jen při pohledu na jejich krásné tváře to stojí za to. Ostatně stejně jako máte naplánované preventivní prohlídky pro své dítě, nezaslouží si nic menšího ani váš domácí mazlíček. Je to přece taky vaše dítě. Pokud je obtížné najít veterináře, můžete se s někým poradit online a získat konzultaci. Když to může fungovat u lidí, může to velmi dobře fungovat i u vašeho domácího mazlíčka.

Zdroj: femina.in