Bronzer po čtyřicítce? Ano! Pomůžeme vám vybrat ten pravý. Bronzer může přinést do vaší pleti lichotivější záři

Přidat na Seznam.cz

Bronzery se těší oblibě proto, protože pleti dodají zdravý lesk. Navíc díky dobře zvolenému odstínu budete vypadat, jako byste strávily nějaký čas na slunci a nebo vaše opálení dokáží zvýraznit. A tohoto úžasného produktu se navíc nemusíte vzdát ani po čtyřicítce!

Bronzer versus tvářenka

Zatímco tvářenka může dodat svěží barvu, bronzer může přinést do vaší pleti lichotivější záři a to zejména pokud je vám více než 40 let. Bronzer je snadný způsob, jak pleti dodat rozměr a hřejivost. A i když se může zdát, že dimenze a hřejivost jsou žargonem vizážistů, je to přesně to, co pleť po čtyřicítce potřebuje, protože s přibývajícím věkem a ztrátou pigmentu se snižuje kontrast mezi barvou pleti a barvou vlasů. Navíc se s věkem zpomaluje výměna buněk, takže povrch vaší pleti méně odráží světlo. Zatímco růžové tóny mohou na zralé pleti působit přísně, hnědé tóny jednoduše obnovují to, co příroda vzala.

Jaká barva bronzeru je pro vás vhodná?

Vyberte si odstín, který je ve stejné rodině jako váš přirozený tón pleti. Zapomeňte ale na produkty se třpytkami, protože ty se mohou zachytit v záhybech naší pleti a zvýraznit vrásky. Vhodnější je krémové složení. Tím tak vaše pleť, která bývá sušší, zůstane orosená.

Kam bronzer nanášet

Protože cílem bronzeru je napodobit záři políbenou sluncem, myslete na místa na obličeji, která mají tendenci se opalovat jako první: čelo, přes nos, lícní kosti, bradu a oblast mezi nosem a horním rtem. Co se týče způsobu nanášení barvy, záleží na osobních preferencích.

Aplikace pudrového bronzeru

Začněte u horního okraje ucha, štětcem táhněte dolů a krouživými pohyby na tváři bronzer rozetřete. Postupně stíracími pohyby konturujte tvář. Klíčem k úspěchu je roztírat, roztírat a zase roztírat.

Naneste trochu na spánky a linii čelisti a štětcem rozetřete do pleti.

Nakonec naneste bronzer lehce na krk, aby se obličej spojil s krkem.

Aplikace krémového bronzeru

Pomocí konečku prstu naberte malou kapku bronzeru a poté naneste bronzer na místa, kde chcete, aby pleť vypadala jako přirozeně rozzářená: pod lícními kostmi, na spáncích a trochu na čele.

Lze bronzer nanést i do jiných oblastí?

Kdo říká, že bronzování musí skončit u dekoltu? Pokud chcete bronzer aplikovat na tělo, naneste ho na dlaně a jemnými pohyby směrem nahoru ho vmasírujte do pokožky. Použijte zrcadlo, abyste se ujistili, že jste nevynechali žádné místo.

Na závěr nechte bronzer na pokožce vstřebat. Pokud zjistíte, že se potíte, můžete nanést malé množství nastavovacího pudru na místa, kde se potíte nejvíc. A pamatujte, že při bronzování se často používají odstíny teplejší než odstín kontur. 

Zdroj: RealSimple