Černé šaty v létě jsou ohromným trendem. Existuje také několik triků, které vám umožní nosit černou

Přidat na Seznam.cz

Jistě jste už ve svém životě několikrát slyšeli, že černé šaty pro léto nejsou absolutně vhodné. Černá přitahuje slunce, budete se více potit, bude vám větší teplo, a tak dále. Známe to všichni. Tomu všemu lze zamezit, pokud víte, jak se správně obléci!

Je černá v létě dobrý nápad?

Bez váhání vám odpovíme, že ANO! A nosí jí všechny. Od herečky Katie Holmes po modelku Kendall Jenner až k Sarah Jessice Parker nebo Vogue Williams. A tak dál a jmenovat bychom mohli donekonečna. Existuje také několik triků, které vám umožní nosit černou v létě a přitom se cítit „letně“.

Černá barva navíc působí elegantně, šik a opticky vás zeštíhlí. A co víc? Na černé není vidět špína ani pot!

Jak nosit černé šaty

Nosit černou v létě může být snadné. Je však třeba mít na paměti několik věcí, aby bylo nošení černé barvy skutečně tak cool, jako to u některých hereček vypadá. Podle čeho tedy ty správné šaty vybrat?

Látka

Klíčem k nalezení těch správných černých šatů, je jeho zpracování. Je pravda, že černá barva přirozeně přitahuje více tepla, ale černé oblečení se správnými textiliemi může být prodyšné a lehké. Proto pokud se rozhodnete do černých šatů investovat, dívejte se po takových kouscích, které jsou vyrobeny z bavlny, tencelu, lnu nebo hedvábí a snažte se vyhnout nylonu a akrylu.

Obuv

Spojení černého outfitu s otevřenějšími botami, ideálně ve světlejší nebo jasnější barvě, pomůže letně oživit černý outfit. Skvělou volbou jsou také tenisky!

Doplňky

Použití doplňků, které vnesou letní atmosféru, celý outfit jen zvýrazní. Myslete na bílé a světlé ozdoby, rafiovou tašku a barevný pásek. Všechny tyto doplňky vám vdechnou letní atmosféru. A pokud se vydáte na dovolenou, pro rozpustilý a boho pocit můžete do outfitu přidat díky přírodním doplňkům jako jsou například dřevěné korále.

Potisk

Černé letní šaty nemusí být nutně celé černé, ale můžou být klidně obohacené o zajímavý potisk. A pokud byste si přece jen nevěděli rady se vzorem, pořídit si můžete místo potisku na šaty například letní hedvábný šál se zajímavým vzorem či texturou, který můžete stylizovat na vícero způsobů. Přehodit ho přes ramena, zavázat v pase nebo uvázat kolem vlasů.

Jak vidíte, černé šaty nemusí v létě působit ani trochu nudně. Půjdete do nich s námi nebo raději zůstanete u veselejších barev?

Zdroj: Autorský článek