Jak správně čistit prodloužené řasy? Nezapomeňte na ty správné produkty a pečlivé rozčesání

Přidat na Seznam.cz

Pokud existuje kosmetická procedura, která dokáže okamžitě a spolehlivě změnit váš vzhled, je to prodloužení řas. Umělé řasy oživí oči tím, že jim dodají délku, vzhled, objem a plnost na těch správných místech. Jediné, o co se musíte postarat, je potřebná péče. A v tomto článku vám poradíme, jak se o prodloužené řasy postarat.

Prodloužené řasy mohou působit okouzlujícím dojmem, ale to za cenu kvalitní údržby. Aby vaše prodloužené řasy vypadaly dobře co nejdéle, musíte je pravidelně mýt. Někteří lidé si sice myslí, že čištění prodloužených řas může způsobit jejich rychlejší opadávání, ale to zdaleka není pravda. Ve skutečnosti, pokud řasy pravidelně nečistíte, mohou se stát živnou půdou pro bakterie, a to nikdo nechce. Čištění prodloužených řas vyžaduje trochu času, úsilí a trpělivosti. Mít však dokonale čisté a lehké řasy, které vydrží několik týdnů, se vyplatí.

A v několika následujících krocích se dozvíte, jak řasám dodat potřebnou péči.

Krok 1: Shromážděte si zásoby

K účinnému čištění řas budete potřebovat několik přípravků na řasy. Mezi tyto produkty patří specializovaný čisticí prostředek na prodlužování řas (zkuste se poohlédnout po takovém, který neobsahuje olej) a malý kartáček s měkkými štětinami.

Krok 2: Umyjte si obličej

Ještě než začnete s čištěním řas, ujistěte se, že máte čistý obličej. Omyjte jej svým oblíbeným čisticím prostředkem a osušte.

Krok 3: Na konečky prstů naneste čisticí přípravek na prodloužené řasy

Vymáčkněte malé množství čisticího přípravku na prodloužení řas na čisté konečky prstů. Nepoužívejte ho však příliš mnoho, protože by se vám mohl dostat do očí. Nejlepší je nepoužívat vatový tampon, protože vatové tampony se mohou přichytit k řasám a vytrhnout je.

Krok 4: Očistěte řasy

Jemně rozetřete konečky prstů po délce řas. Abyste se ujistili, že jste řasy opravdu vyčistili, lehce masírujte linii řas, abyste pokryli nastavené kořínky. Použijte kartáček s měkkými štětinami, abyste zajistili, že produkt pokryje celou oblast řas.

Krok 5: Rozčešte řasy

Pomocí kartáčku s měkkými štětinami nebo jednorázové hůlky na řasenku začněte u základny řas a jemně je pročesávejte pohybem směrem dolů. Tímto způsobem odstraníte zbytky řasenky, očního make-upu, odumřelých kožních buněk, nečistot a obyčejného smetí z prodloužených i přírodních řas.

Krok 6: Omyjte si obličej vlažnou vodou

Po účinném vyčištění řas si obličej omyjte vlažnou vodou. Nezapomeňte si důkladně opláchnout řasy i oční okolí. Nedoporučujeme používat horkou vodu, protože horká voda může snížit účinnost lepidla na řasy. Jakmile skončíte, osušte si obličej.

Krok 7: Řasy načechrejte

Jakmile máte obličej suchý, můžete se pustit do načechrání a oddělení řas. Můžete to udělat pomocí čisté jednorázové hůlky od řasenky. Tím zajistíte, že žádná z vašich řas nebude slepená.

Pokud chcete, aby byly vaše prodloužené řasy zdravé a bez nečistot a bakterií, snažte se je čistit alespoň dvakrát až třikrát týdně. Správná péče o ně jim pomůže vydržet déle a vypadat lépe.

Zdroj: TheEveryGirl, Youtube