Je vám více než 40? Těmto účesům se raději obloukem vyhněte!

Přidat na Seznam.cz

Ne každý dokáže stárnout s grácií a pro některé ženy je zkrátka těžké přijmout své přibývající roky. Když je vám přes čtyřicet, může být čím dál náročnější vybrat účes, který podtrhne vaši krásu a bude vypadat elegantně a žensky. Pro většinu žen je také důležité, aby jim účes ubral pár let. Některé tyto „mladistvé“ účesy však mohou působit spíše kontraproduktivně. Jakým účesům byste se měla vyvarovat, pokud vám je čtyřicet, padesát a více?

Dlouhé vlasy v jedné délce, s pěšinkou uprostřed

Pro většinu lidí jsou dlouhé vlasy jakýmsi symbolem mládí a nadčasové krásy. Pokud vám je však více než čtyřicet, mohou dlouhé vlasy v jedné délce působit nelichotivě ploše. Jestliže navíc nosíte pěšinku uprostřed, váš obličej to protáhne a vlasům to ubere na objemu. V kombinaci s vráskami pak tento účes vytvoří přesný opak, než s jakým jste počítaly – budete vypadat starší a unavenější.

Tip: Raději vlasy pravidelně zastřihávejte a nenechte je dorůst do přílišné délky. Střihy po ramena působí lichotivěji, a navíc se dají hezky oživit pomocí vrstev nebo ofiny, radí web Svět ženy.

Přerostlý bob v jedné délce po ramena

Bob bez vrstev je sice trendy a nosí ho každá druhá dvacítka. To ale ještě neznamená, že bude slušet všem věkovým kategoriím. Naopak, tento účes může působit nudně a bez života, což akorát přitáhne pozornost k vráskám a dalším známkám stárnutí. Zároveň vám účes zakryje krk a ramena, a to ženám ve středním věku příliš nelichotí.

Tip: Pokud máte vlasy v délce po ramena, oživte je vrstvami.

Velmi světlé vlasy

Všeho moc škodí, a totéž platí i u světlých vlasů. Extrémně světlým vlasům se vyhněte obloukem, protože v kombinaci se zralou pletí budete vypadat mdle a unaveně. A to vám na mladistvém vzhledu moc nepřidá.

Tip: Jste blondýna od přírody? Pak požádejte kadeřnici, aby vám do vlasů přidala jemné odlesky, které celkový tón vlasů ztmaví a dodají jim lichotivější vzhled.

Příliš prostříhané vlasy

Ostře sesekaný účes může u žen nad čtyřicet let působit tvrdě a ubírat na ženskosti. Proto si dejte na prostříhávání vlasů pozor.

Tip: Zvolte raději jemné vrstvy, které váš obličej hezky a měkce ohraničí a dodají mu svěžejší nádech.

Jednolitá tmavá barva

Výrazně tmavá barva může působit drsně a přidávat roky navíc. Obzvlášť pokud se jedná o jednolitý odstín bez melíru nebo odlesků. Spousta žen se s přibývajícím věkem uchyluje k tomuto způsobu, jak zakrýt šediny. Pokud však vaše vlasy nejsou od přírody tmavé, bude mít vaše snaha o mladistvý vzhled spíše opačný efekt. Budete vypadat strhaně a ztratíte šmrnc.

Tip: Účes oživte světlejšími melíry, které vlasy opticky zobjemní a dodají vám jiskru.

Vyčesaný culík

Oblíbený vysoce vyčesaný culík vypadá sice stylově, ale stejně jako bob sluší spíše mladým ženám, které nemají vrásky. Tento uhlazený účes upoutává pozornost k obličeji a opticky mu přidává pár let navíc.

Tip: Pokud chcete vysoký culík nosit, uvolněte po stranách pár pramenů, které nechte ležérně viset podél obličeje. Hezky vám to orámuje tvář, píše web Blesk pro ženy.

Zdroje: Svět ženy, Blesk pro ženy