Od základní báze až po zafixování. Naučte se aplikovat makeup na suchou pleť v sedmi snadných krocích

Přidat na Seznam.cz

Ať už se chystáte na minimální líčení, nebo zkoušíte aktuální trendy TikToku, suchá pleť vám nesmí stát v cestě. Líčení totiž může vypadat nejednotně i s těmi nejdražšími kosmetickými přípravky, pokud nejsou určeny pro váš typ pleti. V tomto článku se s námi naučíte, jak aplikovat makeup na suchou pokožku.

Pokud vás trápí suchá pleť, ta může být nadměrně vysušená hned z několika důvodů, uvádí magazín StyleCraze. Mezi některé faktory mohou patřit některé zdravotní potíže, fyziologická nerovnováha, avitaminóza, poškození UV zářením, nevhodná rutina péče o pleť, kosmetické přípravky obsahující drsné složky, suché klima a další. Kůže se vysušuje, snižuje se integrita lipidové bariéry a její obranné funkce, dochází k šupinatění, olupování a podráždění a na povrchu kůže se mohou objevit drobné trhlinky. Jak tedy na to správné líčení?

Příprava pomocí podkladové báze

Ještě než se pustíte do samotného líčení, začněte nanesením podkladové báze. Ta slouží k dvojímu účelu: z vaší pokožky vykouzlí hladké plátno a uzavře v ní vlhkost. Pro suchou pleť je vhodnější průhledný podkladový krém, který dodá pleti zářivý efekt, než ten, který má matný vzhled. Můžete také vyzkoušet tónovaný hydratační krém nebo sérum, které má na suchou pleť hydratačnější účinek.

Při nanášení podkladového krému používejte měkký nadýchaný štětec nebo vlhkou houbičku, abyste produkt rozetřeli. Zajistíte tak lepší rozložení podkladového krému a zabráníte tomu, aby se na vaší pleti objevily suché skvrny.

Zakryjte tmavé skvrny

Vyvarujte se vrstvení příliš velkého množství korektoru na jedno místo, protože může tato místa spíše vysušit. Dobrým trikem, díky kterému budou vaše šupinatá místa méně viditelná, je nanést extra dávku hydratačního krému, a teprve poté je lehce zakrýt korektorem.

Použijte krémovou tvářenku

Pokud máte suchou pleť, vsaďte na krémovou tvářenku. Tyto produkty se bez námahy rozpustí v podkladové bázi a dodají vám přirozeně růžové tváře. Tento typ tvářenek je skvělý, protože jejich krémové složení hydratuje sušší zóny na tvářích, místo aby je zvýrazňoval.  

Používejte krémové oční stíny

Před nanesením krémových očních stínů naneste na oční víčka malé množství podkladové báze pod oční stíny. Ten zajistí, že oční stíny vydrží déle a nerozmažou se. Zkuste také krémové oční stíny rozetřít konečky prstů, abyste dosáhli hladšího vzhledu.

Jako podklad pod oční stíny nepoužívejte korektor. Ten produkt zesvětlí a zabrání vám dosáhnout požadovaného efektu.

Zvýrazněte své rysy

Rozjasňovače mohou na suché a matné pleti působit kouzelně, dodají jí ten správný lesk a rozzáří mladistvý vzhled. Ideální volbou pro suchou pleť je rozjasňovač na krémové bázi, který se do pleti vpije. Pro lepší kontrolu při nanášení produktu použijte houbičku na make-up nebo konečky prstů. Zaměřte se na vyšší body obličeje, jako jsou lícní kosti, nosní můstek a Amorův luk. Vždy začněte s malým množstvím produktu, rozetřete ho a pak ho podle potřeby přidejte.

Použijte hydratační rtěnku

Tyto produkty jsou požehnáním, když chcete proměnit své popraskané rty v dokonalou svůdnost. Vsadit můžete i na tónované balzámy. A co byste ze svého repertoáru měli vynechat? Jednoznačně matné rtěnky, které nejen upozorní na nedokonalosti, ale ještě navíc vaše rty vysuší.

Zafixujte vzhled pomocí fixačního spreje

Jako závěrečnou tečku za líčením suché pleti použijte fixační sprej, který dodá vaší pleti orosenou texturu. Na trhu jsou nyní různé produkty přizpůsobené k vyživení a hydrataci suché pleti. Udělejte si proto průzkum a vyberte si ten správný. Hledejte lehký přípravek, který obsahuje přírodní hydratační složky, jako je například gel z aloe vera.

Zdroj: stylecraze.com, Youtube