Trendem letošního léta bude baby modrá manikúra. Je totiž odrazem nostalgie a letní oblohy!

Přidat na Seznam.cz

Pokud pozorně sledujete módní trendy, pak zcela jistě víte, že letošním trendům v péči o nehty vévodí takzvané mléčné nehty. Nosí je modelka Hailey Bieber, Zendaya a nebo Sofia Richie. A jaká barva bude ta nejvíc trendy? Baby modrá!

Mléčná manikúra hitem roku 2023

Mléčné manikúry se těší pozornosti už od jara. A zelená se stala nejvyhledávanější barvou nehtů na jaře, ale letos v létě? Zelenou vystřídá odstín baby modrá. Jak si takový odstín představit?

Baby modrá je svým způsobem pastelově modré, který může mít odlesky od světle tyrkysové, nebeské modři, chrpové modři až po pudrovou modř. Místo standardních zářivých odstínů, které očekáváme každé léto, jako je korálová, fluro žlutá a neonově růžová, jsme tak zaznamenali posun k jemnějším tónům, které působí stejně klidně, luxusně a neotřele.

Popularita baby modré

Pokud by vás snad zajímalo, proč je zrovna baby modrá tak populární, pak je odpověď velice jednoduchá. Tento barevný odstín působí zábavně, nostalgicky a roztomile a to v létě prostě chcete. Krom toho je baby modrá stejně neutrální jako lehce sepraný denim.

Navíc je také velice univerzální, protože jej lze nosit jednolitý i lesklý, s glazurou, mramorovaný i jako mutaci francouzské manikúry.

Baby modrá skórovala na TikToku

Odstín modré manikúry skóroval i na TikToku. Světle modrý lak na nehty je momentálně nejoblíbenějším lakem u generace Z a na platformě má hashtag #lightbluenails dokonce více než 8,8 milionu zhlédnutí.

V rámci tohoto toho se ženy na TikToku ptaly mužů na jejich názor na ideální barvu nehtů a došly k závěru, že světle nebo blankytně modrá manikúra je muži v drtivé většině nejvíce schvalovaným odstínem!

Snad je to proto, že tento odstín je často spojován se vzpomínkami na dětství, rodinnou dovolenou nebo krásnou letní oblohu. Jedno je ale jisté: pokud chcete mít letošní léto opravdu trendy manikúru, jděte do baby modré!

Zdroj: GlamourMagazine, TikTok